15 TEMMUZ ŞEHİDİNİN DOĞUM GÜNÜNE ÖZEL SERGİ

 Tarih: 22-11-2017 10:06:33

 

15 Temmuz darbe girişiminde Ankara'da şehit olan olan Mesut Yağan'ın doğum günü anısına Şehit Mesut Yağan Anaokulu öğrencileri tarafından 15 Temmuz resim sergisi düzenlendi.


15 Temmuz 2016'da gerçekleşen darbe girişiminde Genelkurmay binası önünde şehit düşen Mesut Yağan'ın eşi gazi Tuğçe Vildan Yağan, Balıkesir'de eşinin doğum günü için düzenlenen anma ve resim sergisi programına katıldı. Avlu sergi salonunda gerçekleşen sergide Şehit Mesut Yağan Anaokulu öğrencileri 15 Temmuz temalı resimlerini sergileyerek şiir okuyup, çeşitli gösteriler yaptı.


Yetenekli miniklerin resim sergisinin açılışı öncesi konuşma yapan Şehit Mesut Yağan Anaokulu Müdürü Nilgin Dirim, "Ülkemiz için yaptıkları, ülkemiz için döktükleri gözyaşlarını unutmamak ve unutturmamak adına bir program düzenlemek istedik. Bizleri her zaman olduğu gibi bugün de yalnız bırakmayan şehidimizin eşi aynı zamanda kendisi 15 Temmuz gazisi olan Tuğçe Vildan Yağan'a şükranlarımızı sunuyorum" dedi.


Şehit Mesut Yağan'ın eşi Tuğçe Vildan Yağan ise konuşmakta güçlük çekerek yaşanan o kara geceyi anlattı. Zaman zaman gözyaşlarına hakim olamayan Yağan, "O gece Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine çıktık evden. Kaynım, kayınbabam ve eşim ile beraber gittik. Genelkurmay'a gittikten sonra ikinci tankın yanına gittik ve tankın üzerindeki asker tarafından eşim vuruldu. Hastaneye giderken de hayatını kaybetti. Şu anda 3 çocuğum ile beraber yaşıyoruz. Büyük bir onur. Bugün burada hepiniz, bizim için o gün şehit olan insanlar için toplandınız. Bizi yalnız bırakmadınız. Bu ikinci doğum günü sebebiyle toplanılması. Her geldiğimde büyük bir ilgiyle karşılanıyorum. Bu beni çok memnun ediyor. Unutmadığımız için sonsuz teşekkür ediyorum sizlere" şeklinde konuştu.
Son olarak konuşan Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir ise 15 Temmuz'un unutulmaması gerektiğini vurgulayarak, şehitlere rahmet ve gazilere minnet duygularını iletti.


Konuşmalar sonrası minik öğrenciler şiir okuyup, çeşitli gösteriler sergiledi. Ardından bayrak temalı yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Yarışmada fasulyeden yaptığı bayrakla büyük ilgi çeken 4 yaşındaki Eda Nur Bilcan 1.'lik ödülüne sahip oldu. Ödül töreni sonrası Tuğçe Vildan Yağan'a da günün anısına tablo hediye edildi. Kur'an-ı Kerim tilavetinin yer aldığı program sergi açılışı ile devam etti. Minik öğrencilerinin 15 Temmuz’a özel birbirinden güzel ve farklı çalışmalarının yer aldığı resim sergisi, davetliler tarafından büyük beğeni aldı.

  Kaynak: İHA
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI