24 SAATLİK KABUS

 Tarih: 21-02-2018 12:11:00  -   Güncelleme: 21-02-2018 12:34:54

En son geçtiğimiz pazartesi günü görülen ve iki gündür haber alınamayan Ali Hikmet Paşa Ortaokulu 8.sınıf öğrencileri Eren I. ile Tolgahan Ö. Burhaniye’de bulundu. Neden evi terk ettikleri belli olmayan iki kafadarın Burhaniye’ye gitmek için bilgisayar kasasını sattıkları ortaya çıktı.

 

1 gündür evlerine gitmeyen, emniyet mensupları ve sosyal medya aracılığıyla her yerde aranan Ali Hikmet Paşa Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri; Tolgahan Ö. ve Eren I. Burhaniye’de bulundu. Farklı sınıflarda eğitim gören ve pazartesi günü öğleden sonra sırra kadem basan iki kafadarın ailelerini zor duruma düşüren maceraları Burhaniye’de son buldu. Edinilen bilgiye göre pazartesi günü Eren I.’nın evdeki bilgisayarın kasasını “Oyun yükletmek için bilgisayarcıya götüreceğim” bahanesiyle dışarıya çıkarıp sattığı ve annesini arayıp “Bu akşam Tolgahan’da kalacağım” dedikten sonra Tolgahan’la birlikte kendisinden haber alınamadığı öğrenildi. Çocuklarından haber alamayan aileler durumu emniyet güçlerine iletirken, sosyal medya aracılığıyla da çocuklarının bulunması için yardım çağrısında bulundu.

EN SON BİLET ALIRKEN GÖRÜLDÜLER

Olayla ilgili konuşan Tolgahan Ö.’nün annesi Fatma Ö. “Tolgahan Pazartesi sabahı okula gitti. Ders arasında o gün okula gelmeyen Eren’le okul kapısında buluşarak, okuldan ayrılmış. Sonrasında saat 15.00’de Eren annesini arayarak, bu gece eve gelmeyeceğini Tolgahan’da kalacağını söylemiş. Son olarak Yonca’da Burhaniye’ye bilet alırken görülmüşler.” dedi.

“ÖĞRETMEN VE ARKADAŞLARIYLA İLETİŞİMLERİ İYİ”

Ali Hikmet Paşa Ortaokulu öğretmenleri ve sınıf arkadaşları Eren ve Tolgahan’ın aileleriyle ya da okuldaki arkadaşlarıyla herhangi bir sorununun olmadığını belirtti. Eren I.’nın ara tatilden sonra Kayabey Ortaokulu’ndan Ali Hikmetpaşa Ortaokulu’na nakil olduğu ve Tolgahan’la farklı sınıflarda olmalarına rağmen yakın arkadaş oldukları öğrenildi.  Dışa dönük kişilikler olduğu ve okuldaki etkinliklere katıldıkları belirtilen iki öğrencinin evden kaçmalarını değerlendiren yakınları, bu olayı ergenliğin verdiği ruh haline bağladı. Öte yandan emniyet mensupları Burhaniye’de yaptığı yoğun araştırma sonucunda Eren ve Tolgahan’ı buldu.  

  Kaynak: Gazete Ekspres
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI