25 ÜLKEDEN 25 MİSAFİR ÖĞRENCİ BANDIRMA’YA GELİYOR

 Tarih: 12-07-2018 11:42:06

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde bulunan On Yedi Eylül Üniversitesi, Yunus Emre Enstitüsü “Türkçe Yaz Okulu 2018” programı kapsamında 25 ülkeden 25 uluslararası öğrenciyi misafir edecek. 


Yunus Emre Enstitüsü “Türkçe Yaz Okulu 2018” programı kapsamında 118 ülkeden 1000 uluslararası öğrenci Türkiye’de ağırlanacak. Türkiye genelinde 28 ilde 30 üniversite programa ev sahipliği yapacak. On Yedi Eylül Üniversitesi de bu kapsamda 25 ülkeden 25 uluslararası öğrenciyi ağırlayacak. 


Arjantin, Kolombiya, Brezilya, Nijerya, İspanya, Endonezya, Fransa, Moritanya, Jamaika, Birleşik Devletler, Birleşik Krallık, Cezayir, İran, Fildişi Sahili, Senegal, Suudi Arabistan, Pakistan, Malezya, Avustralya, Etiyopya, Yunanistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Liberya ve Hollanda olmak üzere 25 ülkeden 25 uluslararası öğrenci On Yedi Eylül Üniversitesi'nde hem Türkçe öğrenecek hem de sosyal ve kültürel aktivitelere katılacaklar. 
16 Temmuz-12 Ağustos arasında düzenlenecek Türkçe Yaz Okulu Programında öğrenciler bir ay boyunca Türkçe derslerinin yanı sıra birçok tarihi, coğrafi ve kültürel mekanı gezecek; ebru, çömlek, yemek, bağlama, halk oyunları gibi kültürel kurslara katılacaklar. 


Bir ay sürecek olan Türkçe Yaz Okulu Kapanış Programı ise Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek. 

  Kaynak: İHA
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI