6 YAVRUYA SÜT ANNE BULUNDU

 Tarih: 06-03-2018 08:02:40

6 YAVRUYA SÜT ANNE BULUNDU

 

 

Balıkesir'de, zehirlenerek öldürüldüğü iddia edilen köpeğin 6 yavrusuna, Belediye Sokak Hayvanları Bakımevi'nde, gözetim altında bulunan bir köpek süt anne oldu.

 

Burhaniye ilçesi, Ören Mahallesi'nde 23 Şubat günü, zehirlendiği iddia edilen köpeğin 6 yavrusu ortada kaldı. Hayvanseverlerin ihbarı üzerineBurhaniye Belediyesi Zabıta ve Veteriner Hizmetleri ekipleri ölmek üzere olan yavruları, belediyenin Sokak Hayvanları Bakımevi'nde bakıma aldı. Bakımevindeki gözetim altına tutulan bir köpek, yavrulara süt anne oldu. Köpeğin sütüyle beslenen yavrular ölmekten son anda kurtuldu.

 

Burhaniye Sokak Hayvanları Bakımevi Veteriner Hekimi Emrah Güleç, süt anne sayesinde 6 yavrunun yaşama tutunduğunu söyledi. Güleç olayı şöyle anlattı: Belediyemize bir şikayet geldi. Bir vatandaşın köpeğinin zehirlendiği bilgisini aldık. Olay yerine zabıta ile gittiğimizde, vatandaşın 2 gün önce doğum yapmış olan köpeği kimliği belirsiz kişilerce zehirlenmiş olduğunu gördük. Tabi ki vicdana sığmayan bir hareket. Anne ölünce, 2 gün önce doğan yavrular ortada kalmış. Vatandaşla birlikte buna nasıl çözüm bulabiliriz diye kafa yorduk. Sonunda, birkaç gün önce barınağa 5 yavrusu ile gelmiş bir anne köpeğimiz aklımıza geldi. Anneleri ölen yavrulardan 1 tane alıp anneye yaklaştırdığımızda herhangi kötü bir tepki vermediğini gördük. Bunun üzerine diğer tüm yavruları annenin yanına getirdik. Süt annenin hepsini sahiplendiğini gördük. Tabi bunları yaparken anneyle yavruları yalnız bırakmadık. Üzerinden şuan itibarıyla 5-6 gün geçmesine rağmen annenin olumsuz bir tepkisi yok yavrulara karşı. Hepsini kabullenmiş durumda. İyi olan şudur, anneyi kurtaramadık ama yavruları kurtarabildik dedi.

  Kaynak: haberler.com
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI