AKLINA NOT ETTİĞİ HİÇBİR ŞEYİ UNUTMUYOR..!

 Tarih: 22-10-2016 13:34:56

HAFIZASINDA BİNDEN FAZLA TELEFON NUMARASI TUTUYOR

Manisa'nın Turgutlu ilçesindeki bir huzurevinde santral görevlisi olarak çalışan görme engelli Abdulbaki Datumani, hafızasında tuttuğu binden fazla numara ve çalışma azmiyle işinde engel tanımıyor.

Doğuştan görme engelli Datumani (42), ilk ve ortaokulu Aşık Veysel, liseyi de Balıkesir Balya Atatürk Lisesi'nde tamamladıktan sonra bilgisayar, santral memurluğu ve masörlük eğitimi aldı.

Sınavla Turgutlu Huzurevi'nde santral görevlisi olmaya hak kazanan Datumani, 17 yıl boyunca bin numara ezberledi.

Aklına not ettiği hiçbir şeyi unutmadığını ifade eden Datumani, "Ben 15 yıllık evliyim ve eşimin bir gözü görmüyor. İnsan hayatta her haline şükredince mutsuz olmuyor. Benim durumum belli. Birçok insan işsizlikten dert yanıyor ama istedikten sonra insanlara çalışacak iş çok. Ben kurslara giderek ve sonrasında sınava katılarak santral görevlisi olarak çalışmaya başladım. İnsan inandıktan sonra her şeyi yapar." dedi.

HUZUREVİNİN NEŞE KAYNAĞI

Özel bir yazılım ile bilgisayar kullanan ve sosyal medya hesapları da bulunan Datumani, boş zamanlarında bağlama da çalıyor ve huzurevi sakinlerine moral dağıtıyor.

Abdulbaki Datumani'nin uzun yıllar santral görevlisi olarak örnek bir çalışma sergilediğini belirten Turgutlu Huzurevi Müdür Yardımcısı Emrah Akkoyun, "İnsani ilişkileri de çok başarılı. Kendisi ile çalışmaktan çok memnunuz. Kendini geliştirmiş ve çok yetenekli. Diğer tüm engelli vatandaşlarımıza örnek olacak bir isim." sözlerine yer verdi.

  Kaynak: haberler.com/balıkesir
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI