ANKETLERDE BALIKESİR'DE BİRİNCİ ÇIKIYORUZ

 Tarih: 06-02-2018 09:13:14

CHP İl Başkanı Serkan Sarı, hafta sonu gerçekleşen CHP 36. Olağan Genel Kurultayı’nı değerlendirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sıklıkla dile getirdiği “2019’da Balıkesir’i alacağız” sözlerini Kurultay’da da tekrarladığına dikkat çeken Sarı, “Genel Merkezi’mizin yaptırdığı anketlerde CHP Balıkesir’de birinci sırada çıkıyor. İlçe belediyelerini ve Büyükşehir’i alacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Serkan Sarı, hafta sonu gerçekleşen CHP 36. Olağan Genel Kurultay hakkında değerlendirmelerde bulundu.  Kongrenin sloganının ‘Adalet ve Cesaret’ olduğunu belirten Sarı, iki adayın yarıştığı kongrenin coşkulu bir şekilde geçtiğini vurguladı. Demokrasi kavramını Türkiye’de yaşatabilen tek partinin CHP olduğunu dile getiren Sarı, “Diğer siyasi partilere baktığınızda tek adaylı ve başka bir adayın çıkmasına izin verilmediği seçimleri yaşıyoruz. Bugün CHP, mahalle ve il delegelerinin seçimiyle oluşmuş olan kurultay delegasyonunun karşısına isteyen herkes aday olabiliyor. CHP içerisinde genel başkanlığa aday olabilecek çokça isim var. İki adayımızın yarıştığı coşkulu, heyecan dolu bir kongreydi. Kongrede Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu etkin bir delegasyon desteğiyle seçildi. Kongrede 1253 delege oy kullandı, 1237 oy geçerli sayıldı. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu 790 delegenin oyuyla seçimi kazandı. Diğer adayımız olan Yalova Milletvekili Muharrem İnce 447 oy aldı”

 “KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLEDİK”

Genel Başkan seçiminin ardından yapılan Parti Meclisi seçimine de büyük bir katılımın olduğunu dile getiren CHP İl Başkanı Serkan Sarı, “450’ye yakın Parti Meclisi adayımız vardı. Bu seçimde de heyecan üst seviyede yaşandı. 52 tane adayımız Parti Meclisi’ne girdi. Yoğun ilgili bu seçimler bizi umutlandırıyor. 2019 seçimlerinde CHP’nin iktidara ne kadar hazır olduğunu gösteriyor. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, anahtar listesiyle yayınlamış olduğu bir liste vardı, bu liste başarılı bir şekilde seçildi. Dışarıdan listeye girin isimlerde oldu. Burada da deneyimli isimlerin yer alması önemlidir. Parti Meclisi’nin belirlenmesinde bölge temsiliyetini göz önünde bulundurdu.  Milletvekili olmayan bölgelerden temsilciler konuldu. 2019 yılında yapılacak seçimde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, hak hukuk adalet diyerek başlattığı yürüyüşle bu umudu toplumun her kesimine vermiştir. Bu yürüyüş iktidar yürüyüşüdür. Hayır adı altında toplanan mutabakatı iktidara taşıyacak Kemal Kılıçdaroğlu’nu Balıkesir olarak destekledik.

"BALIKESİR’İ ALACAĞIZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Kurultay’da yerel seçimlerde alınacak belediyeler arasında Balıkesir’i de ifade ettiğini belirten İl Başkanı Serkan Sarı, “Geçtiğimiz hafta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettik. Bu konuları kendisiyle de görüştük. CHP, Balıkesir’de yerelde iktidar olacak. Bunu hepimiz net olarak biliyoruz. İlçe belediyelerinde yönetimleri devralmaya hazırlanıyoruz. Çünkü halkımızda mevcut yönetimlerin, AKP’nin, MHP’nin yönettiği belediyelerin sonuç üretemediğini, yapılmış çalışmaların toplumda mutluluk sağlamadığını ve bunu yapabilecek tek seçeneğinde CHP olduğunu gördü. Bize düşen çalışmalarımızı en iyi şekilde planlamaktır. Üzerimizde büyük bir sorumluluk var. İlçe belediyeleri ve büyükşehri alacağız. Yakın zamanda halkımızın önlerine çıkacağız. Genel Başkanımızda Balıkesir örgütündeki bu enerjiyi görüyor ve uzunca bir süredir bunu dile getiriyor. Genel Merkezimizin yaptığı anketlerde de Balıkesir’de partimiz birinci sırada çıkıyor. Adaylarımızla birlikte sahaya çıkacağız.” 

 
  Kaynak: Gazete Ekspres
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI