BALIKESİR'DE BELEDİYE BAŞKANLARI VATANDAŞLARA HİTAP ETTİ

 Tarih: 17-04-2017 10:56:09

BALIKESİR'DE 'EVET' COŞKUSU 

 Anayasa değişikliğinin oylandığı referandum sonuçlarının açıklanması ve 'evet' oylarının fazla çıkmasıyla vatandaşlar sevinç gösterisinde bulunmak üzere Balıkesir 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda bir araya geldi. 

 


AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan, 2 ay önce çıktıkları yolda çabalarının boşa çıkmadığını söyledi. Başkan Demiraslan, "Allah'a hamdolsun. 2 ay boyunca gece gündüz demedik çalıştık. Bugün, Allah bizi zafere kavuşturdu. Kurtuluş Savaşı'nda dedelerimiz bu davaya sahip çıkmış ise bugün yine bu memleket davaya sahip çıktı" dedi.

 

 


Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise coşkulu kalabalığa hitap etti. Başkan Yılmaz, "40 yıldır süren vesayetin sonu ve ayağımızda pranga kalmamıştır. Artık mazeret yok. 2023'den 2071'e kadar hedefleri bu kadrolarla gerçekleştirmek için çalışacağız" dedi.

 


Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ise, "Bugün aziz milletimiz bir karar verdi ve dedi ki, 'Biz tam demokrasi istiyoruz. Biz darbe istemiyoruz, vesayet istemiyoruz. İdam edilen Başbakanlar istemiyoruz' Milletimiz bir defa daha Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a sahip çıktı. Referandum halk oylamasına kimler karşı çıktı Fetö. Milletimiz de bunun cevabını verdi. Avrupa, Almanya'sı, Hollanda'sı, Fransa'sı hepsi hayır diye propaganda yaptı. Ama bu millet onlara da cevap verdi. Bundan sonra arttık ülkemizde istikrar olacak" dedi.
Uğur sözlerinin devamında şunları söyledi: "Rahmetli Turgut Özal, Necmettin Erbakan, Süleyman Demirel ve Alparslan Türkeş hepsi Başkanlık sistemi dedi. Ben buradan Devlet Bahçeli ve MHP'lilere de teşekkür ediyorum, sağ olsunlar. Sayın Bahçeli Devlet adamı olduğunu bir kez daha gösterdi. Türkiye'yi bölmek parçalamak isteyenler, Türkiye'yi borç alan ve emir alan bir ülke yapmak isteyenlere milletimiz gereken cevabı verdi. Evet diyen de hayır diyen de aynı. Biz kimseyi ötekileştirmiyoruz. Bu millet yine birdir beraberdir. Oy oranlarını tartışmanın manası yok. Yok yüzde 51 aldın yok yüzde 53 aldın demek olmaz.

 

 

“NETİCEDE MİLLET KAZANDI”

 


Yeni sistemle birlikte Milletvekili sayısının da 600'e çıkacağını söyleyen Uğur, "Bundan sonra Balıkesir, 9 Milletvekili ile mecliste temsil edilecek. Hepinizi hayırlı uğurlu olsun" şeklinde sözlerini sonlandırdı.

 


AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Kasım Bostan, Mahmut Poyrazlı'da sevinç gösterilerinde bulunan vatandaşlara hitap etti.

  Kaynak: İHA
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI