BALIKESİR'E DEĞER KATACAK YATIRIMLARA SON HIZLA DEVAM

 Tarih: 18-01-2017 17:15:38

HİLTON DOUBLETREE İNŞAATA BAŞLIYOR

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin vizyon projeleri arasında yeralan Çay Deresi Rekreasyon Alanı Projesi kapsamında yapımı tamamlanan ve Mayıs ayında açılması planlanan Avlu Balıkesir’in lansman ile proje tanıtımı yapıldı. Balkonuk Center’de yapılan toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un yanı sıra Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, İstanbul başta olmak üzere birçok ilden ve Balıkesir’den tanınmış markaların yönetim kurulu başkanları ve temsilcileri katıldı.

 

Balıkesir’in ihtiyaçları arasında yer alan lüks otel eksiğinin de Hilton’un Balıkesir’e yapacağı yatırım ile giderileceğini söyleyen Başkan Uğur konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

İnşallah Hilton’u bir hafta içerisinde temelini atacağız. Oda bir 13-14 ay içerisinde bitecek. Yatırımcı Balıkesir’e geliyor. Bizde gelen yatırımcıya Balıkesir’i hazırlamamız lazım. Sosyal hayatı ile yeşil alanları ile ticari alanlarıyla. Yemesi ile içmesiyle, alışverişi ile. Burada yönetici ve mühendisler hafta sonları konvoy halinde İstanbul’a gidiyor. Çoluğu çocuğu ve hanımı gelmiyor. Neden çünkü çarşı, Pazar ve okul yok. Pazar yok. Nerede alışveriş yapacağız belli değil. Biz Balıkesir’i geleceğe, yani sosyal hayatıyla, ticari alanlarıyla hazırlıyoruz. Çocuk köyünü yaptık. Sömestr tatili başlıyor. Bursa’daki okullardan belediye başkanları arıyor. Oradaki çocukları ödül olacak Çocuk Köyü’ne davet ediyorlar. 6 ayda 2.5 milyon kişi ziyaret etmiş Çocuk Köyünü”.

 

UĞUR: “BALIKESİR CAZİBE MERKEZİ OLACAK”

 

Balıkesir’i geleceğe hazırladıklarını vurgulayan Başkan Uğur, “Ben inanıyorum ki otelimiz bittiğinde, kültürel-sosyal alanlar olduğunda; yeme, içme, alışveriş, giyim-kuşam yalnız Balıkesir değil, inanıyorum ki Bursa’dan, İzmir’den Manisa’dan, Çanakkale’den yemeye- içmeye, gezemeye, alışveriş yapmaya gelecekler. Çanakkale’deki turizm şirketi 45 liraya Çocuk Köyü’ne diye afiş asmış. Gelmek isteyenler veriyor buraya geliyorlar. Siz cazibe merkezi olursanız herkes geliyor. İnşallah Çay Deresi’nin 2. Etabını da 12 ay içerisinde bitirdiğimizde bu 240 bin metrekare alanda 30-25 bin metrekare ticari alan ile Çay Deresi ve Balıkesir cazibe merkezi olacak” diye konuştu. 

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI