BALIKESİR EMİTT FUARI’NDA TANITILACAK

 Tarih: 23-01-2018 08:54:28

BALIKESİR EMİTT FUARI’NDA TANITILACAK

 

 

Her yıl düzenlenen dünyanın en büyük 4. Fuar organizasyonu EMİTT’te Balıkesir’in tanıtımı gerçekleştirilecek. Balıkesir Valiliği öncülüğünde, geniş bir stant alanında, 4 gün boyunca tanıtım yapılacak olan fuarın ana temasının Kazdağları olacağı açıklandı.

 

Edremit Körfezi’nin tüm güzellikleriyle dünya çapında tanıtılması için yoğun çalışmaları bulunduğunu kaydeden Edremit Körfezi Turizm İşletmecileri Derneği (EKTİD) Başkanı Yahya Yavuz, Edremit Körfezi’nin tanıtımı için Edremit Kaymakamlığı, Edremit Belediyesi ve Edremit Ticaret Odası’nın aynı alanda buluştuğunu ve ilk gün bölgedeki turizmcileri, yabancı ülkelerin firma temsilcileriyle bir araya getirmeyi hedefledikleri belirtti. Görüşmeler neticesinde, Edremit Körfezi’nin yaz ve kış turizminde ciddi gelişmeler yaşanması bekleniyor.

 

ANA TEMA KAZDAĞLARI

 

Kültür ve Turizm Bakanı ile fuarda buluşmayı bekleyen başkan Yavuz, Kazdağları’nın tanıtımı ile ilgili hazırladıkları dosyayı kendisine takdim edeceklerini söyleyerek, “25-28 Ocak tarihleri arasında, dünyanın 4. büyük fuar organizasyonu olan EMİTT Fuarı, İstanbul’da gerçekleştirilecek. Edremit Körfezi’ndeki turizm işletmecilerini temsilen derneğimiz olarak üyelerimiz ile yerimizi alacağız. Bu yıl daha farklı bir konseptte tanıtımlar gerçekleşecek. Edremit Kaymakamlığı, Edremit Belediyesi ve Edremit Ticaret Odası geçen yılki aynı holde yer alıyor. Bu sene alanımız daha büyük. Ayrıca ilk defa bu sene Valiliğimiz ile birlikte Büyükşehir Belediyemiz yeri bir yapılanmaya girdiler. Bölgenin tamamının tanıtılması için çalışmalarını hazırladı. Biz de dernek olarak bu çalışmalara katıldık. Yine ana temamız Kazdağları olacak. Jeotermalimiz, endemik bitkilerimiz ve daha bir çok özelliğimizi en iyi şekilde tanıtacağız” diye konuştu. 

  Kaynak: EKSPRES GAZETESİ
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI