BALIKESİR LİSESİ MÜZE OLDU

 Tarih: 22-12-2017 08:51:32

BALIKESİR LİSESİ EĞİTİM TARİHİ MÜZESİ OLDU

 

Milli Eğitim Bakanlığınca her ilin en eski lisesinde oluşturulması istenilen İl Eğitim Tarihi Müzesi Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı tarafından hizmete açıldı.

 

 

Balıkesir İli genelinde eğitim tarihi açısından arşiv değeri taşıyan; evrak, doküman, yayın, kitap, dergi, rehber, broşür, katalog, fotoğraf, video, film, film şeridi, dia, eğitim araç ve gereçleri, özellikle geçmiş yıllara ait ders kitapları gibi materyallerden oluşan müzenin Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce Balıkesir Lisesi içerisinde açılışı gerçekleştirildi. Müzenin Balıkesir’e hayırlı olmasını dileyen Vali Yazıcı, "Müze, ilimizin eğitim tarihi açısından oldukça önemli eserleri barındırıyor. Müzemizi daha da geliştirerek vatandaşlarımızdan da alacağımız destek ve materyallerle çok daha zenginleşmiş Eğitim Tarihi Müzesi olarak Balıkesir’e ve Türkiye’ye hizmet verecektir. Emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum" dedi. Balıkesir İl Eğitim Tarihi Müzesi açılışının ardından Vali Yazıcı ve beraberindekiler müzeyi gezdi.

 

Balıkesir Lisesinde düzenlenen açılış programına Vali Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, öğretmenler, öğrenciler, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

  Kaynak: İHA
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI