BALIKESİRSPOR BALTOK TEKNİK DİREKTÖR CAN CANGÖK ‘’EDİP UĞUR OLMASAYDI BALKES JİLETLE YERDEN KAZINIRDI’’

 Tarih: 03-11-2017 12:14:00  -   Güncelleme: 03-11-2017 12:19:00

ANDRE SANTOS DOSYASI ÇÖZÜLÜYOR

Balıkesirspor Baltok Kulüp Başkanı Remzi Boncuk ve Teknik Direktör Can Cangök İstanbulspor maçı öncesi basın toplantısı düzenledi. Başkan Boncuk, Andre Santos dosyası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Toplantıda ilk olarak söz alan Balıkesirspor Baltok Başkanı Remzi Boncuk Andre Santos dosyası ile ilgili bilgiler verdi.

Boncuk yaptığı açıklamada “Santos’un toplam borcu faizler ve avukatlık masrafları ile birlikte 626 bin Euro. Biri ile ilişkinizi keserken iyi ayrılmak lazım. Yönetimler bu tarz hataları çok yaptığı için 100 bin Euro ödenecek oyuncuya 626 bin Euro ödüyoruz. Bu oyuncu ve avukatı bizi zor şartlara zorluyor.  Futbolcu 300 bin Euro’yu peşin alıp geri kalan kısmı 3 taksitte ödememizi istedi. Andre Santos Portekiz’de vergi dairesinin alacağı vergiyi de ayrıca istiyor. Ben bu protokolü imzalarsam ölüm fermanı gibi protokol olacak. Bir haftadır oyuncunun avukatı ile görüşmelerimiz sürüyor. Bugün oyuncu ve avukatından cevap bekliyoruz. Bu borç için bir bankadan 500 bin Euro kredi talep ettik. Bu kredi çıkarsa oyuncuya tüm borcumuzu kapatacağız. Ama bankada kredi çıkıncaya kadar oyuncunun hesabına bir kısım para yatıracağız ve FİFA’ya yazımızı yazıp kısmi ödeme yaptığımızı bildireceğiz. FİFA dan 3-6 puan cezası hemen gelmiyor. FİFA yönetim kurulu toplanınca ceza olayı ortaya çıkıyor. Santos dosyasında disipline gitmeyi göze aldık. FİFA bize 15 veya 20 bin İsviçre Frank’ı ceza veriyor. Biz bu para cezasını göze alacağız. Biz iyi niyetliyiz. Borcumuzu ödemek için çabalıyoruz. Biz kulüp olarak Daudet Dongola dosyasını 15 bin Euro vererek, oyuncu ile anlaşarak çözdük. Bunun haricinde 2 futbolcuya daha borcumuz var. Yago’ya 40 bin dolar borcumuz vardı. O borçla ilgili yazışmalarımız devam ediyor. Doktoruna olan 20 bin lira borcumuz vardı. Onu kapattık. Onun haricinde Zeefuik’e 458 bin Euro borcumuz var. Fakat Zeefuık ile para konusunda anlaştık. Oyuncuya borcumuzu ödeyeceğiz. Coelho’nun 7 tane senedi var. Bu aydan başlayarak Nuno  Coelho’nun aylık 142 bin 500 Euro olan borcunu ödeyeceğiz. Türk futbolculardan İlhan Eker’e 800-900 bin lira borcumuz var. Futbolcuların yüzde 90’ının borcunu ödedik. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur gitmeden sponsor aracılığı ile kulübümüze para aktardı. Belediyeden aktarılan paraların Yüzde 70’ni futbolcu borçları için harcadık. Yeni gelen Büyükşehir Belediye Başkanı belli olunca Balıkesirspor dosyasını sunacağım. Yeni başkan bizimle çalışmak isterse çalışırız. İstemezse çalışmak istemiyorum derse olağan üstü genel kurula gider bırakırım” diye konuştu. 

“Okan ve Burak rapor aldı”

Okan Alkan ve Burak Çalık’ın kadro dışı bırakılması ile ilgili herhangi bir gelişme olmadığını belirten Boncuk, “Okan Alkan ve Burak Çalık’a noter aracılığı ile çalışma programı veriliyor. Şu anda Okan ve Burak Çalık devlet hastanesinden aldığı rapor dolayısıyla çalışmalara katılmıyorlar. Raporları bitince yardımcı hoca nezaretinde çalışmalara katılacaklar.”dedi.

 

Balıkesirspor Baltok Teknik Direktörü Can Cangök’de Ligde karşılaşacakları İstanbulspor maçı hazırlıklarını değerlendirdi.

Cangök Balıkesirspor’un iyi bir takım olduğunu ve hafta sonu deplasmanda İstanbulspor’a karşı galibiyet alacaklarını belirterek, “Son 3 maçtaki galibiyet serimizi devam ettirmek istiyoruz. Balıkesirspor bu güne kadar çıktığı her maçı kazandı veya kaybetti. İyi oynayarak kaybetti. Kötü oynayarak az maçta kaybettik. Erzurum ve Samsunspor maçlarında kötü oynayarak kaybettik. Ben oynamaktan yanayım. Türkiye de futbolun gelişmesi için açık futbol oynamaktan yanayım.  Bizim takım olarak ne yaptığımız önemli. Futbolcularıma bunu aşılamaya çalışıyorum. Bunda da başarılı olduğumuza inanıyorum. Oyuncunun güvenini kazanması için topla oynamalarına müsaade ediyorum. Kalecimizin degaj yapmasına bile kızıyorum. Çünkü o topu alacak oyuncu yok. O top tehlike olarak kalemize dönüyor. Zaten defansif yönümüz sıkıntılı. Defansif işimizi yapmak için yapımız agrasif değil. Teknik kapasitemiz yüksek takımız. Topa sahip olduğumuzda işimizi daha iyi yapıyoruz. Daha iyi pas yapıyoruz. Daha iyi oynuyoruz. Daha çok gole yakın oluyoruz. Bunları futbolcularımla konuşuyoruz” dedi.

 

EDİP BAŞKAN YARDIM ETMESEYDİ…

Balıkesirspor Baltok Teknik Direktörü Cangök, Takımının başarısında birlik ve beraberliğin büyük önemi olduğunu belirterek, “Ara transfer döneminde aramıza katılan 5 oyuncu da birlik ve beraberliğin önemli olduğunu çok iyi algıladılar. Son 3 maçta aldığımız farklı galibiyetler hem takımımıza hem şehrimize moral oldu. Biz bir aileyiz. Basın mensupları olarak sizlerin bunda çok katkısı oldu. Bu takımın başarısında bizlerin olduğu kadar taraftarımızın, futbolcuların, başkanımızın çok katkısı oldu. Futbol öyle bir şey, herkes birlik olursa başarı geliyor. Kulübün içinden yetişmiş biri olarak söylüyorum. Allah korusun çok daha ters şeyler olabilirdi. Bunun Edip Başkana çok teşekkür ediyorum. Başkan son dönemde Balıkesirspor’a el atmasaydı bu takımı jilet ile yerden kazıyamazdık. Takım başkansız veya yönetimsiz kalmaz ama belediye başkanı olarak o gün görevde o vardı. El atmayabilirdi” diye konuştu.

  Kaynak: Haber Merkezi
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI