BANDIRMALILAR İL OLMAK İSTİYOR

 Tarih: 19-04-2018 14:39:50

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde düzenlenen "Bandırma'nın il olmasını gerekliliği" konulu toplantıya Balıkesir ve Bandırma protokolü ve STK'lar katıldı. 


Müsiad Bandırma Şubesi tarafından Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi'ne yaptırılan akademik çalışmanın sonuçlarının da açıklandığı toplantıda konuşan Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi Bölümünde Doç. Dr. Celalettin Yanık, araştırmanın sonuçlarına göre 153 bin nüfusa sahip Bandırma'da, 2005 kişi ile yüz yüze yapılan anket sonuçlarına göre yüzde 95,8'lik kesimin Bandırma'nın il olmasını istediğini açıkladı. Yanık, Erdek'in yüzde 95,8'inin, Manyas'ın yüzde 64,82'sinin ve Gönen'in de yüzde 96'sının Bandırma'yı il görmek istediklerini açıkladı. 


Doç. Dr. Yanık'ın sunumunun ardından oda başkanları ve STK Temsilcileri Bandırma'nın sorunları hakkında kısa konuşmalarda bulundular. Toplantıda konuşan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ise, "Biz sadece hakkımızı istiyoruz. İl olmayı çoktan hak ettik. 1991 yılında Demirel'in 80 plakayı takın demesinin üzerinden yıllar geçti. 80 plaka şimdi Osmaniye'de. Bandırma'yı il yapmak Bandırma'ya en büyük hizmettir. Şikayet etmiyoruz. Allaha şükür yapmamız gereken büyük her şeyin belediye olarak üstesinden geliyoruz" dedi. 

  Kaynak: İHA
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI