BAŞKAN UĞUR, HOLLANDA İLE YAPILAN ANLAŞMAYI YIRTIP ATTI

 Tarih: 16-03-2017 17:50:00  -   Güncelleme: 16-03-2017 17:54:59

BAŞKAN UĞUR, PORT OF ROTTERDAM İLE YAPILAN “İYİ NİYET ANLAŞMASI”NI YIRTTI

 

 

Hollandalıların  Türkiye’ye karşı yaptığı saygısızlığa Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de sessiz kalmadı. Başkan Ahmet Edip Uğur, Bandırma’ya yapılması düşünülen milyarca dolarlık “Bandırma Port” Projesi için yapılan ‘İyi Niyet Anlaşması’nı yırtarak çöpe attı. Başkan Uğur, “Ülkemize ve bakanımıza yapılan saygısızlığa bizde sessiz kalamayız” dedi.

 

 

Hollandalıların  Türkiye’ye karşı yaptığı saygısızlığa Balıkesir Büyükşehir Belediyesi de sessiz kalmadı. Başkan Ahmet Edip Uğur, Bandırma’ya yapılması düşünülen milyarca dolarlık “Bandırma Port” Projesi için yapılan ‘İyi Niyet Anlaşması’nı yırtarak çöpe attı. Büyükşehir Belediyesi Karesi Toplantı Salonu’nda basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Uğur, Büyükşehir Belediyesi çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

 

BAŞKAN UĞUR ANLAŞMAYI YIRTIP ATTI

 

Toplantıda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Roterdam Belediyesi ve Bandırma Belediyesi arasında imzalanan ‘İyi Niyet Anlaşması’na da değinen Başkan Uğur, Hollanda’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan ile gurbetçi vatandaşlarımıza yapılan çirkin saldırıya dikkat çekti. Hollanda’nın Türkiye’ye karşı takındığı tavra ve Bakan Sayan’a karşı yapılan saldırıya dikkat çeken Uğur, “Oradaki Türklere karşı olan davranışları kabul etmek mümkün değil. Hepsini en şiddetli şekilde telin ediyoruz. Oradaki seçim dolayısı ile belki bunları birazda abarttılar ama ne olursa olsun böyle bir hareketi bende Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kınıyorum. Bizim Roterdam ile yapmış olduğumuz bir İyi Niyet Anlaşması var. Biz Roterdam ile kardeş şehir değiliz. Biz neden Hollanda’ya gittik. 

 

  Kaynak: Haber Merkezi
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI