BAŞKAN UĞUR SANAYİ BÖLGELERİ ZİRVESİNE KATILDI

 Tarih: 22-09-2017 16:59:57

BAŞKAN UĞUR SANAYİ BÖLGELERİ ZİRVESİNE KATILDI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur,Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın sanayi bölgeleri ile ilgili bilgilendirme toplantısına  katıldı.

Başkan Uğur,toplantı ile ilgili sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımında ,’Ülkemizin ve  şehrimizin 2023 stratejik hedefleri doğrultusunda, küresel pazardan daha fazla pay alabilmesi ve güçlü bir sanayiye dönüşümü için tüm gücümüzle çalışıyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur’un, toplantıya, sanayi ve ticaret ivmesi ile Marmara Bölgesi ve hatta tüm ülkede son yılların en yükselen kentlerinden olan Balıkesir’i temsilen katıldığı öngörülüyor.

Sanayi sektöründe özellikle Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki lojistik köy, ilçelerdeki endüstri bölgesi projeleri ile Bandırma Limanı’nın Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın en önemsediği projeler arasında yer aldığından, projelerin ülke ekonomisine güç katması adına çalışmaların hızlandırılmasının gündemde yer alan önemli konular arasında yer aldığı belirtiliyor.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI