BAŞKAN UĞUR: “SPORUN HER DALINI DESTEKLİYORUZ”

 Tarih: 17-10-2017 11:51:11

 

TÜRKİYE 3 BANT BİLARDO ŞAMPİYONASI

AÇILIŞ SEREMONİSİ YAPILDI

 

 

 

 

 

UĞUR: “BALIKESİR’İ DAHA GÜZEL VE YAŞANILABİLİR BİR KENT YAPMA GAYRETİNDEYİZ”

 

 

 

Türkiye Üç Bant Bilardo Şampiyonası                                  3. Etap Müsabakaları Final Etabı Seremonisi         

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un vizyon projelerinden Avlu Balıkesir Kongre Merkezi’nde yapıldı.

Başkan Uğur’unda katıldığı açılış töreninde Dünya Kupalarında madalya kazanan sporcularda yeraldı. Balıkesir’e yatırımcıların büyük ilgi gösterdiğini söyleyen başkan Uğur, kentin kültürel ve sosyal yaşamını zenginleştirmeye çalıştıklarını belirtti.

 

 

 

 

 

Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından Balıkesir Büyükşehir ve Karesi Belediyelerinin destekleri ile düzenlenen Türkiye Üç Bant Bilardo Şampiyonası 3. Etap Müsabakaları Final Etabı Seremonisi Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un vizyon projelerinden Avlu Balıkesir Kongre Merkezi’nde yapıldı. BaşkanUğur’unda katıldığı açılış töreninde Dünya Kupalarında madalya kazanan sporcularda yeraldı. Hakemlerin ve sporcuların tanıtıldığı açılış töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin proje ve çalışmalarının yeraldığı bir sinevizyon gösterisi sunuldu.

 

 

 

 

TÜRK SPORCULAR DÜNYAKUPALARINDA 4 MADALYA ALDI

 

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, Türk sporcuların Dünya Şampiyonalarında elde ettikleri başarılara vurgu yaptı. Final müsabakalarının güzel bir ortamda gerçekleştirildiğini söyleyen Ersan, “Dünya Kupasına yakışır bir ortamda organizasyon yapmamıza vesile olan ve bizlere her konuda destek olan, başta Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımıza Ahmet Edip Uğur ile Karesi Belediye başkanı Yücel Yılmaz’a şükranlarımı sunuyorum. 2. Etapta Giresun’da yaptığımız müsabakalardan sonra uluslar arası organizasyonlarda 4 madalya kazandık. Mayıs ayında Vietnam’da ve geçtiğimiz Eylül Ayında Kore’de düzenlenen Dünya Kupasında 2. lik alan Murat Naci Çoklu’yu tebrik ediyoruz. Temmuz ayında Portekiz’de yapılan Dünya kupasında 3. Olan Lütfi Çenet’i de tebrik ediyorum. Bu sene her iki sporcumuzda 4 madalya kazandırdı. Bu sporcularımız milli takımda yer almıyordu ama kendilerini önümüzdeki dönemde yapılacak dünya kupalarına milli takıma davet ettik” diye konuştu.

 

 

 

BAŞKAN UĞUR: “SPORUN HER DALINI DESTEKLİYORUZ”

 

Açılış seremonisinde bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’da dünyaca ünlü sporcuları Balıkesir’de ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Balıkesir Avlu Kongre Merkezi’nde ilk defa bir etkinlik yapıldığını ifade eden Başkan Uğur konuşmasını şöyle sürdürdü:

 

Gençlerimizin zararlı faaliyetlerden uzak durması için sporun her branşına destek veriyoruz. Her yıl düzenlediğimiz Mahalle Lig’inde Balıkesir’in 1200 mahallesinden takımından 22 bin gencimiz Balıkesir şampiyonu çıkıyor. Motosikletinde, güreşinde, voleybolunda, basketinde, engelli basketbolunda her branşta bizler amatör spor kulüplerine destek veriyoruz. Sporun her dalını destekliyoruz

 

 

 

“BALIKESİR’İ DAHA GÜZEL VE YAŞANILABİLİR BİR KENT YAPMA GAYRETİ GÖSTERİYORUZ”

 

Balıkesir’in coğrafi konum olarak çok güzel bir yerde olduğuna dikkat çeken Başkan Uğur, “Balıkesir çok güzel bir şehir. Yarısı Marmara Bölgesi’nde, yarısı Kuzey Ege’de. Bir tarafımızda Egemizin incisi Cunda Adamız, Kuzey’inde Marmara’da Avşa Adası. Kaz Dağları, zeytini, zeytinyağı. Her türlü tarımsal ürünün yetiştiği, hayvancılığın yapıldığı. Süt ürünleriyle kırmızı ve beyaz etiyle, balığıyla hakkaten güzel bir şehir. Yapılan İstanbul- İzmir Otoyolu ve Çanakkale Köprüsü Balıkesir’i daha bir önemli konuma getirdi. Balıkesir’e gelen yatırım talepleri arttı. Biz Balıkesir’e gelen bu yatırım talepleri artarken, Balıkesir’e gelecek olan istihdam ile birlikte insanların sosyal hayatlarını da İstanbul’u, İzmir’i, Bursa’yı aratmadan yaşayabileceği bir ortamı sağlamak istiyoruz. Bu ay sonunda Avlu Balıkesir Kongre Merkezi’nde Garaj Balıkesir açılıyor. İstanbul Garaj Balıkesir’e geliyor. Bütün kültürel sosyal faaliyetleri ile bu mekanda faaliyete geçecek. Balıkesir’i daha güzel ve yaşanılabilir bir kent yapmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

 

 

 

Konuşmaların ardından 3 gün sürecek olan final müsabakaları başladı. Açılış törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, Dünya Şampiyonu olan Semih Saygıner gibi ünlü sporcular, Daire Başkanları, federasyon yöneticileri, hakemler ve bilardoseverler katıldı. 

 

 

 

  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI