BAŞKAN YILMAZ: "BİLİM FUARI SYAL'E YAKIŞIYOR"

 Tarih: 17-05-2017 11:18:45

BİLİM FUARI SYAL'E YAKIŞIYOR

 

 

Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi'nde TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda dereceye giren 20 araştırmanın sergilendiği Bilim Fuarı açıldı. Açılışta öğrencilere hitap eden Başkan Yılmaz, " SYAL çok özel bir okul, SYAL'a bilim fuarı da yakışıyor, Türkiye'nin en iyi üniversitelerini kazanmak da yakışıyor kısacası her şey yakışıyor" dedi.
 

 

Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Konakbay Sırrı Yırcalı Spor Salonu'nda açılan Bilim Fuarı'na katıldı. TÜBİTAK 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda dereceye giren öğrencilerin de yer aldığı fuarda bir birinden ilginç 20 araştırma ve buluş sergilendi. Bilim Fuarı İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu ile başladı, folklor gösteri ile devam etti. Gösterilerin bitiminde protokol tek tek stantları gezerek öğrencilerin buluşlarını yakından inceledi. Doğal afet, tıp, evsel atık, ölüm metaforları ve  madencilik gibi farklı dallarda yaptıkları araştırmalar, geri dönüşüm şişelerinden yapılan koltuk ve mekanlar katılımcıların dikkatini çekti.

 

Kürsüde çocuklara hitap eden Başkan Yılmaz, SYAL'ın çok özel bir okul olduğunu söyledi. Başkan Yılmaz, "SYAL'a bilim fuarı da yakışıyor, Türkiye'nin en iyi üniversitelerini kazanmak da yakışıyor her şey yakışıyor. Teorikten uygulamaya geçmek herkese nasip olmuyor.  Çünkü çoğu insan teorikte kalıp bildiği bilimi kendi hayatına da yansıtamıyor. Bu yeni araştırmalar sayesinde 3 günde yapılacak işler bir günde 1 saatte yapılabiliyor. Uzun yolculuğu bitirebilmeniz için küçük adımlarla başlamanız gerekiyor. Ben buradaki bilim fuarını da öyle görüyorum.Burada yaptıklarınız o kadar manidar ve önemli ki bu imkanı sizlere veren değerli okul müdürümüze kaymakamımıza TÜBİTAK temsilcilerine çok teşekkür ediyorum, yolunuz açık ilimle oldu günler diliyorum" dedi. 

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI