BAŞKAN YÜCEL YILMAZ REFERANDUM ZİYARETLERİNDE

 Tarih: 13-04-2017 15:13:03

BAŞKAN YILMAZ’DAN MALTEPE VE SAKARYA ÇIKARMASI
 

 

Maltepe ve Sakarya mahallelerindeki 11 tane kahvehaneyi ziyaret ederek vatandaşlara Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ni anlatan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin en güzel örneğinin belediyeler olduğunu vurgulayarak, "Bu zamana kadar hangi şehirde halk ayaklanıp da belediyeyi devirdi" dedi.
 

 

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti Karesi İlçe Başkanı Kemal Aydemir ve teşkilat mensupları 16 Nisan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Halk Oylaması çalışmaları kapsamında  Sakarya ve Maltepe'de kahvehane ziyaretleri yaptı. Gittiği her kahvede ilgi ve sevgi ile karşılanan Başkan Yılmaz'ı Maltepe'de kadınlar da yalnız bırakmadı. Mahalleli kadınlar, kahveye gelip Başkanı Yılmaz'ı dinledi. Mahalle sakinleri, gece boyunca 11 kahve gezen Yılmaz'a vatandaş, "Burası AK Parti'nin kalesi, buraların kapısı sadece 'evet'e açık dedi.

 

BELEDİYE SİSTEMİNE BENZİYOR

 


Cumhurbaşkanlığı Sitemi'nin Belediye Başkanlığı sistemi ile benzer olduğuna dikkat çeken Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz,Türkiye'de bu zaman belediye başkanlığı seçimlerinin ardından isyan çıkmadığını, itiraz edenin olmadığını, kazanan başkanın kesintisiz 5 yıl görev yaptığını söyledi. Cumhurbaşkanlığı sisteminin de aynı mantıkta olduğu için temiz bir sistem olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, "7 Haziran seçimlerinde Türkiye kaos yaşadı. Ak Parti yüzde 40 oy almasına rağmen yeterli vekil sayısına ulaşamadı ve 6 ay kadar hükümet kurulamadı" dedi.

 

KOALİSYON ÇÖZÜM DEĞİL

 

 

Mevcut sistemin kriz ve koalisyonlara gebe olduğunu belirten Yılmaz, "Böyle tatsızlıkların yaşanmasıyla mağdur olan esnaf ve vatandaş oluyor. Ders alınmayan tarihin tekerrür etmesi kaçınılmazdır" dedi. Mevcut sistemde Türkiye'nin yurtiçi ve yurtdışı müdahalelere açık olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Batı, dik duruşumuzdan, Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile gelecek olan güçten korkuyor" dedi. Koalisyon isteyenlerin olduğunu belirten Yılmaz, koalisyonun bir çözüm değil bunalım ve kriz olduğunu kaydetti.

 

VATANDAŞTAN SÖZ ALDI

 

Yeni sistem sayesinde karanlıkta ve otel odalarında vekil pazarlıklarının olmayacağını, Cumhurbaşkanı tarafından liyakatine göre atanacak olan bakanların siyasi kaygı içerisinde girmeden rahatlıkla proje üretebileceğini kaydeden Yılmaz, "Cumhurbaşkanı vizyonu ortaya koyacak, takımı oynayacak" açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin en güzel örneğini yıllardır belediye başkanlarının sergilediğini belirten Yılmaz, "Bu zamana kadar hangi şehirde halk ayaklanıp da belediyeyi devirdi" dedi. Vatandaşlarla hatıra fotoğrafı da çektiren Yılmaz, 'kararımız net oyumuz evet" diyerek vatandaşlardan da söz aldı.

 

  Kaynak: Haber Merkezi
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI