BİGADİÇ SÜT İÇİYOR SAĞLIKLI KALIYOR

 Tarih: 28-07-2017 11:24:00

BİGADİÇ’TE ÇEŞMEDEN BUZ GİBİ AYRAN AKTIBalıkesir’in Bigadiç ilçesinde ‘Süt İç Sağlıklı Kal’ sloganı ile başlatılan süt ikramları yaz aylarının gelmesiyle birlikte ayrana döndü. Belediyenin ikinci kez kurduğu ayran çeşmesinden binlerce vatandaşa soğuk ayran ikramı yapıldı. 

 


Bigadiç’te AK Partili Belediye Başkanı İsmail Avcu’nun projesi ile kış aylarında kurulan süt çeşmesinden şimdi de ayran akmaya başladı. Bigadiç’in et ve süt üretiminde söz sahibi olduğunu anlatan Belediye Başkanı İsmail Avcu,” İlçemizde günlük 250-300 ton süt üretimi yapılmaktadır. Ayrıca, mezbahamızda kesimi yapılan danaların etleri de İstanbul’a gitmektedir. Bigadiçimiz de et ve süt üretimi çok önemli yer tutmaktadır. Et ve sütümüzü tanıtmak için 3 yıldan beri Et ve Süt Festivali düzenliyoruz. Kış ayları boyunca her ayın son Perşembesi süt ikramı yaptık. Haziran ayından itibarın da bunu ayrana çevirdik. Bu günde ikinci defa ayran ikramı yaptık. Etkinliğimize katılanlara teşekkür ediyoruz” dedi. 


Ayran dağıtım törenine, Belediye Başkanı İsmail Avcu’nun yanı sıra Başsavcı Murat Türkoğlu, Hakim Orhan Gazi Yaşar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Efe, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tezcan Koç, Belediye Meclis Üyeleri, daire müdürleri, oda Başkanları, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Yoğun katılımın olduğu etkinlikte binlerce vatandaşa ayran ikramı yapıldı.

 

  Kaynak: İHA
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI