BSO, 6'NCI GÖNÜL SOFRASINI EDREMİT'TE KURDU

 Tarih: 16-06-2017 14:10:17

BSO, 6'NCI GÖNÜL SOFRASINI EDREMİT'TE KURDU

Balıkesir Sanayi Odası (BSO), her yıl geleneksel olarak ‘Gönül Sofrası’ sloganıyla düzenlediği, iftar buluşmalarının 6’ncısını, geniş bir davetli topluluğunun katılımı ile Edremit ilçesinde gerçekleştirdi.

Türkiye’yi doyuran il olarak anılan Balıkesir’in, sanayi bakımından gelişmesinde en büyük rolü olan BSO, her yıl geleneksel olarak organize ettiği ‘Gönül Sofrası’ iftar buluşmalarının bu yılki 6’ncı etabını Edremit ilçesinde gerçekleştirdi. İl merkezi ile birlikte farklı ilçelerde düzenlen ve BSO üyelerinin birlik, beraberlik ve dayanışmalarının önünü açmak amacıyla yapılan iftar buluşması, Edremit ilçesindeki ‘Adrina’ isimli termal otelde gerçekleşti. BSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur, davetlileri kapıda karşıladı. Çok sayıda BSO üyesi sanayici ve iş adamının katılım gösterdiği iftar buluşmasına, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Havran Kaymakamı Ahmet Türköz, Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy, Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Kayahan, Edremit Ticaret Odası Meclis Başkanı Necati Uytun, bazı oda ve derneklerin temsilcileri de katıldı.

Dualarla gerçekleştirilen iftarın ardından, BSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur, davetlilere hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Uğur,’Gönül soframıza hoşgeldiniz’ diyerek başladığı konuşmasında davete icabet eden üyelere teşekkür etti,davetlilerin mübarek Ramazan ayını kutladı.Konuşmasında birlik,beraberlik ve dayanışma vurgusu yapan Sanayi Odası Başkanı,bu yıl şehrin çeşitli ilçelerinde düzenledikleri geleneksel iftar buluşmalarının Edremit ayağında bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.Uğur, ‘Yaklaşan Ramazan Bayramı’na sağ salim,tüm sevdiklerimizle huzur ve bereket içerisinde hep birlikte ulaşabilmeyi temenni ediyorum’ ifadelerine yer verdi.

Daha sonra konuşan Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ise, BSO Yönetim Kurulu’na ve Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur’a, sanayicileri ve iş adamlarını bir araya getirdiği için teşekkür etti. Ardından, Havran Kaymakamı Ahmet Türköz ve Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı da konuşmalar gerçekleştirerek, BSO yöneticileri ile üyelerine teşekkürlerini sundu. Konuşmaların ardından, sanayici ve iş adamları, ikramlar eşliğinde sohbet ederek, dayanışma örneği sergiledi. TV100 mikrofonlarına açıklamalarda bulunan Edremitli BSO üyesi üreticiler, “Daha önceki BSO yönetimlerinde görmediğimiz ilgiyi, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İsmail Uğur bey ile birlikte görmeye başladık. Eskiden böyle buluşmalar olmazdı. Kendimizi Edremit’te ve bölgemizde sahipsiz, yalnız hissediyorduk. Bu gönül sofraları sayesinde son yıllarda bir araya gelebiliyoruz ve hatırlandığımızı, önemsendiğimizi hissediyoruz. BSO Yönetim Kurulu Üyelerine ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın İsmail Uğur’a teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz” dedi.

Gecenin sonunda TV100 Haber’e değerlendirmede bulunan BSO Başkanı İsmail Uğur,Balıkesir sanayicisi birlik ,beraberlik ve huzur atmosferi içinde büyük başarılar kaydediyor ifadelerini kullandı.Uğur, Balıkesir’in istihdam hedefinde on dokuz bini aşkın artı istihdam sağlanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verilen bir yıllık sözün bir kaç ay içerisinde gerçekleştiğini söyledi.Uğur,ayrıca bu sayının daha güçlü bir çalışma artırılacağını da kaydetti.Balıkesir sanayisinin ihtiyacı olan mesleki ve teknik eleman ihtiyacını karşılamak üzere Organize Sanayi Bölgesi’nde hayata geçirecekleri tekno-atölyeden de bahseden Sanayi Odası Başkanı , bu yolla şehirde hem kalifiye eleman sayısının hızla artırılacağını hem de vatandaşa meslek edindirme kursları verilebileceğini açıkladı.Konuşmasında kentte üretim ve yatırıma ciddi önem verdiklerini söyleyen Sanayi Odası Başkanı, gitgide büyüyen ve vizyon projeler ile gelişen şehrin sanayicinin gözbebeği olduğunu belirtti.

Protokol mensupları ve davetliler, günün anısına toplu halde hatıra fotoğrafı çektirdi. BSO yöneticileri ve başkan Uğur, davetlileri otelin kapısına kadar geçirerek yolcu etti. 

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI