BSO BAŞKANI İSMAİL UĞUR'DAN YERLİ OTOMOBİL İÇİN İSİM ÖNERİSİ

 Tarih: 24-05-2017 15:59:17

ERDOĞAN'DAN YERLİ OTOMOBİL ÇAĞRISI!

 

Tobb genel kurulu'nda konuşan cumhurbaşkanı erdoğan'ın yerli otomobille ilgili çağrısına yanıt geldi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Üniversitesi'nde düzenlenen TOBB'un 73'üncü Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Yerli otomobille ilgili olarak iş adamlarına çağrıda bulunan Erdoğan'a yanıt TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan geldi.

 

YERLİ OTOMOBİL SÖZÜ

 

"Bir teklifim var. Bu milletin evladı olarak buna hasretim. Gelin, şu yerli yüzde 100 üretimi olan otomobilimizi TOBB camiası içerisinden çıkartalım. TOBB yüzde 100 yerli otomobili 'Made in Turkey' olarak çıkarsın. Biz bu konuda yanınızdayız. Montajcılık bu millete yakışmıyor. Artık bu millet üretebilecek beyine de ürüne de sahip"

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözünün ardından, söz alarak konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, kendilerinin bu yönde çalışma yapacaklarının sözünü verdi.

 

Erdoğan ardından, "Artık sözü burada aldık, TOBB çatısı altında bu işi başaracağız, biz de üzerimize düşeni yapacağız" ifadelerini kullandı.

 

TOBB 73. Genel Kurulu’na katılan Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur,toplantı sonrası sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerli otomobil çağrısına ilişkin açıklamada bulundu..Uğur,twitter’dan yaptığı açıklamada yerli otomobile isim önerisinde bulundu; ‘#yerliotomobil hedefini TOBB gerçekleştir. Balıkesir Sanayi Odası olarak adının #ALP olmasını teklif ediyoruz @RT_Erdogan @RHisarciklioglu’ ifadelerini kullandı..

  Kaynak: haber 7
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI