BSO’DAN AYVALIK’A KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ HAMLESİ

 Tarih: 20-09-2017 16:12:00  -   Güncelleme: 20-09-2017 16:17:57

BSO BAŞKANI UĞUR’DAN AYVALIK’A SANAYİ SİTESİ MÜJDESİ

Balıkesir’in küçük sanayi sitesi sayısı artıyor.

Şehrin yeni yatırımlar ve güçlü bir sanayi atağı ivmesi yakalaması ile gelişen Organize Sanayi Bölgeleri’nin yanında il ve ilçeler genelinde art arda açılan küçük sanayi sitelerine bir yenisi daha eklenecek.

BSO’DAN AYVALIK’A KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ HAMLESİ

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail UğurAyvalık’ta kurulacak Organize Sanayi Bölgesi’ne ve bölgenin imalat sanayine destek verecek yeni bir sanayi sitesi inşası için ,Ayvalık Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yer seçiminde bulundu.

Her geçen gün büyüyen Ayvalık’a mevcut sanayi sitesinin yeterli gelmediğini belirten Sanayi Odası Başkanı Uğur , Ayvalık sanayicisine müjde niteliğindeki yeni sanayi sitesini en kısa zamanda hayata geçirmek istediklerini söyledi.Uğur, ’Balıkesir Sanayi Odası olarak küçük sanayi bölgelerini önemsiyoruz.Organize Sanayi Bölgeleri,küçük sanayi bölgeleri sanayinin kalkınması adına önemli.Bugün Ayvalık’tayız.Küçük sanayi kooperatifi burada sanayiciye yeterli gelmiyor.Biz de Sanayi Odası olarak Büyükşehir Belediyesi’nden aldığımız destek ile birkaç yerde inceleme yaptık.Ayvalık’ta yeni bir küçük sanayi bölgesi kurmak istiyoruz.Ayvalık’taki sanayicilerimizin ,küçük sanayicinin işini,aşını daha da büyütelim,istihdamı artıralım.İnşallah yakın zamanda Balıkesir’de marangozlar sitesinde olduğu gibi Ayvalık da daha organize ve modern bir küçük sanayi sitesine kavuşmuş olacak.’diye konuştu.

AYVALIK SANAYİSİNİN GELECEĞİ PARLAK

Sanayi Odası Başkanı Uğur’un Ayvalık’a sanayi sitesi atağı , şehrin Avrupa’ya açılan penceresi konumundaki ilçe sanayicisini heyecanlandırdı.

Ayvalık Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Yusuf Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri ,yeni bir arazi üzerine kurulacak projenin büyük önem arzettiğini söyleyerek destekleri için Sanayi Odası Başkanı’na teşekkür etti.

Ayvalık Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Yusuf Yılmaz ‘Sanayi sitemizdeki mevcut 72-144 ve 216 metrekare büyüklüklerde iş yerleri bize küçük geldiği için,üretim alanlarımızı büyütmek istiyoruz..Yeni kurulacak sanayi sitesinde beş yüz, bin ve hatta binbeşyüz - 2 bin metrekarelik yeni üretim alanlarına sahip olarak Ayvalık sanayisini daha büyütmek istiyoruz.Şu an çalışan işçilerimizin sayısını ve üretim ile ihracat rakamlarımızı artırmak istiyoruz.. Bunun için bize destek veren Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur ve Sanayi Odası Başkanımız İsmail Uğur’a teşekkür ediyoruz.Bu destekler ile projeyi inşallah başaracağız ve hayata geçireceğiz.’diye konuştu.

İlçe istihdamına büyük katkı sağlayacak Yeni sanayi sitesi , Balıkesir’in ihracat rakamlarını da yukarı seviyelere çıkarmada destek sağlayacak.

  Kaynak: Haber Merkezi
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI