"NASIL VE NEDEN VURDUĞUMU HATIRLAMIYORUM"

 Tarih: 21-02-2018 09:12:00  -   Güncelleme: 21-02-2018 12:35:18

Sevdiği Kızı Alamayınca Ailesini Katleden Caninin İlk İfadesi:

Bu Kez Kaçırmak İstedim

 

 

Balıkesir'de sevdiği kızı alamayınca ailesini katleden cani ifadesinde, "Bu kez kaçırmak istedim, konuşmanın tartışmaya dönmesi üzerine de etrafa ateş etmeye başladım." dedi.

 

 

Balıkesir'in Havran ilçesinde, evlenmek istediği kızın ailesinden olumsuz yanıt alan katil zanlısı Ali Saral'ın (26) öldürdüğü 3 kişi, geç saatlerde defnedildi. Caninin ilk ifadesinde, Çetinkaya ailesinin evine son kez konuşmak amacıyla gittiğini, iki yıl önce istedikleri Gülşen Çetinkaya'yı bu kez kaçırmak istediğini söylediği, konuşmanın tartışmaya dönmesi üzerine de etrafa ateş etmeye başladığını anlattığı öğrenildi.

ANNE VE İKİ ÇOCUĞU GECE DEFNEDİLDİ

 

Havran ilçesine bağlı kırsal Hüseyinbeşeler Mahallesi'nde, evlenmesine izin verilmeyen Gülşen Çetinkaya'nın (20) Hüseyinbeşeler köyündeki evini basan katil zanlısı Ali Saral'ın ruhsatsız av tüfeği ile öldürdüğü 3 kişi gece saat 22.00 sıralarında Hüseyinbeşeler Mezerlığı'na defnedildi. Otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderilen anne Melike ve çocukları Ebru ile Tuncay Çetinkaya'nın cenazeleri saat 21.30 sıralarında Hüseyinbeşeler Mahallesi'ne getirildi.

 

KAYMAKAM, VATANDAŞLARI SAKİNLEŞTİRİP TESELLİ ETTİ

 

Cenaze namazı öncesinde aileye taziye ziyaretinde bulanan Havran Kaymakamı Şeref Aydın, vatandaşları sakinleştirip, teselli etti. Aydın konuşmasında şunları söyledi:

"Dün gece menfur bir olay gerçekleşti. Hepimizi derinden üzdü, derinden sarstı. Gerçekten bu olayı tarif edecek bir söz bulamıyorum. Bu olayı lanetliyoruz. Rabbim hayatlarına kıyılan kardeşlerimizin mekanlarını cennet etsin. Geride kalan kardeşlerimize sabırlar versin. Toplumumuzda böyle olayların tekrarlanmamasını temenni ediyoruz. Bütün jandarma ekiplerimiz ciddi bir çalışma yaparak zaten zanlıyı yakaladılar. Adli makamlara teslim ettiler. Bundan sonra cezası adli makamlar tarafından tayin edilecek. Ne olursa olsun hiçbir şey gidenleri geri getiremeyecek. Ancak hiçbirimizin kabul edemeyeceği bu olayı gerçekleştirenin, en azından şuanda yargının elinde olması bizi teselli etti. Hepimizin başı sağolsun. Gerçekten insanı güzel, havası güzel, namı güzel Koca Seyit'in memleketinde böyle bir olayın olması hepimizi çok ama çok üzdü. Bu şekilde memleketimizin gündeme gelmiş olması hiçbirimizin kabul edebileceği bir durum değil maalesef. Ancak bazen de oluyor. Rabbim bizlere sabırlar versin" dedi.

 

YAKINLARI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU, KATLİAMA TEPKİ GÖSTERDİ

 

Mahalledeki camide kılınan cenaze namazına Havran Kaymakamı Şeref Aydın ile birlikte Havran Belediye Başkanı AK Partili Emin Ersoy ve mahalle sakinleri katıldı. Yakınları gözyaşı döküp yaşanan katliama tepki gösterdi. Anne ve iki çocuğunun cenazeleri Hüseyinbeşeler mezarlığına defnedildi.

"2 YIL ÖNCE İSTEDİK, BU KEZ KAÇIRMAK İSTEDİM"

 

Çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Burhaniye Cezaevi'ne gönderilen Ali Saral'ın mahkemedeki ifadesinde, Çetinkaya ailesinin evine son kez konuşmak amacıyla gittiğini, iki yıl önce istedikleri Gülşen Çetinkaya'yı bu kez kaçırmak istediğini söylediği, konuşmanın tartışmaya dönmesi üzerine de etrafa ateş etmeye başladığını anlattığı öğrenildi. Saral ifadesinde şunları kaydetti:

'Gülşen Çetinkaya ile yaklaşık iki yıllık bir gönül ilişkimiz vardı. Annesi evlenmemize izin vermedi. Kendisini istememize rağmen ailesi bu ilişkiye onay vermedi. 2017'nin Mayıs ayı içerisinde Gülşen'i kaçırmak istedim ama benimle gelmek istemedi. Bu olayla ilgili de Jandarma'ya intikal eden bir durum oldu. O tarihten itibaren Gülşen ile hiç görüşmedim. Aradan uzun bir zaman sonra annesini aradım. Birbirimizi sevdiğimizi ve evlenmek istediğimizi, Gülşen'i istemek için geleceğimizi belirttim. Kendisi bunu kabul etmedi. Tartıştık. O esnada kendisini vurmuş bulundum. Kardeşi Tuncay ve Yasin Çetinkaya'yı vurmak istememiştim. Bir anda silahım ateş aldı. Gülşen'i nasıl vurduğumu da hatırlamıyorum. Kaçmak için çıkarken evlerinin altındaki bir evden silah sesi duydum. O tarafa doğru da istemsiz bir şekilde ateş ettim. Sonra merdiven çıkarak evin giriş kapısındaki camlarını kırdım. Gülşen'in yaralı ve çığlık attığını duydum. Gerisinin ne olduğunu bilmiyorum. Facebook'tan neden yayın yaptığımı bilmiyorum, videoyu nasıl çektiğimi de hatırlamıyorum. Olayın vehametiyle hareket etmiş olabilirim.   Gülşen'i de nasıl ve neden vurduğumu hatırlamıyorum. Kaçtıktan sonra Havran merkeze indim. Jandarma'yı aradım ve teslim olmak istediğimi söyledim. Gelip beni aldılar. Pişmanım.'

  Kaynak: haberler.com
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI