BURHANİYE 2018’DE DOĞALGAZ’A KAVUŞUYOR

 Tarih: 20-02-2018 11:14:03

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, 2018’de Burhaniye’de doğalgaz kullanımına geçileceğinin ve konuya yönelik somut adımların atılmaya başlandığının müjdesini verdi.

AKSA Balıkesir Doğalgaz Dağıtım A.Ş İşletme Müdürü Levent Üstüner ve beraberindeki heyet, Başkan Uysal’ı makamında ziyaret ederek, ilçede doğalgaz kullanımına geçilmesine yönelik çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Görüşmeye, Belediye Başkan Yardımcıları Cemal Akkılınç, Cemil Bahadır ve Güngör Persil de katıldı.

Yapılan toplantının ardından, Başkan Uysal, Burhaniyelilerin uzun zamandır merakla beklediği haberi verdi. 2018’de ilçede doğalgaz kullanımına geçileceğini belirten Uysal, “Konuyla ilgili ön çalışmalar başladı. Toplantımız neticesinde doğalgaz konusunda ilk adımların atıldığını söyleyebiliriz. Burhaniye, Havran ve Edremit’e gelmesi planlanan doğalgaz için alt yapı çalışmaları başladı. BOTAŞ’ın, Balıkesir’den Burhaniye’ye döşenecek yaklaşık 106 kilometrelik doğalgaz boru hattı ihalesi neticelendi. Bir aya kadar AKSA Doğalgaz Dağıtım A.Ş yetkilileriyle sosyal medya üzerinden canlı yayın yapacağız. Böylece halkımız merak ettiklerini yetkililere sorabilecek. Vatandaşlarımızın dört gözle beklediği haberi vermekten mutluluk duyuyorum. Sözlerimizi tek tek yerine getiriyoruz. Getirmeye de devam edeceğiz. İlçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI