BÜYÜKŞEHİR'DEN TÜM BALIKESİR’E BÜYÜK YATIRIMLAR...

 Tarih: 09-11-2016 16:32:55

SUSURLUK'A 21 MİLYONLUK DEV YATIRIM

BÜYÜKŞEHİR'DEN TÜM BALIKESİR’E BÜYÜK YATIRIMLAR...

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Balıkesir’de kamu yararına hizmet eden kurum ve kuruluşlarla birlikte yürüttüğü “Balıkesir Bir BüyükAile Oluyor” projesinin 7. durağı Susurluk ilçesindeki program düzenlenen final etkinliği ile sona erdi. 20 Temmuz’da yapılması planlanan ama 15 Temmuz hain darbe girişimi nedeniyle ertelenmek zorunda kalan etkinlikte konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Büyükşehir olmamızla birlikte, Belediyemiz şehrimizin tümünü kapsayan bir yapıya dönüştü. Bu kadar geniş bir alana hizmetlerimizi ulaştırırken, en ücra mahallesinden, en büyük ilçesine kadar tüm Balıkesir’in 20 ilçesine ve 1200 mahallesine ulaşmaya gayret ediyoruz” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin öncülüğünde yürütülen sosyal sorumluluk projesi “Balıkesir Bir BüyükAile Oluyor” programının 7. durağı Susurluk ilçesi oldu.

Susurluk’ta halkla buluşan Balıkesir Bir BüyükAile Oluyor programı ile ilçedeki 1093 vatandaşa diyabet taraması, 674 kişiye kanser taraması, 1900 öğretmen ve öğrencimize göz taraması, 650 kişiye kemik yoğunluğu ölçümü, gerçekleştiridi. Proje kapsamında yine 585 aile evinde ziyaret ederek ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi takdim edildi.

Vali Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un da katıldığı final etkinliği saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Susurluk Belediyesi tarafından hazırlanan video sunumu ardından İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Hızlıoğlu bir konuşma yaparak Başkan Uğur’a ilçeye verdiği desteklerden ötürü teşekkür etti.

15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini anma videosunun gösterildiği programda daha sonra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur katılımcılara hitap etti. Konuşmasına 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini anarak başlayan Başkan Uğur, büyükşehir belediyesinin ilçelere verdiği hizmetler kapsamında Susurluk’taki çalışmalara değindi.

Uğur,“Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak, göreve geldiğimiz ilk günden bu yana bitmeyen bir heyecanla, bu şehir için gece gündüz demeden hizmet etmeye gayret ediyoruz. Biliyoruz, kolay olanı seçmedik. Büyükşehir olmamızla birlikte, Belediyemiz şehrimizin tümünü kapsayan bir yapıya dönüştü. Bu kadar geniş bir alana hizmetlerimizi ulaştırırken, en ücra mahallesinden, en büyük ilçesine kadar tüm Balıkesir’in 20 ilçesine ve 1200 mahallesine ulaşmaya gayret ediyoruz. Biliyorsunuz bugün Balıkesir bir büyük aile oluyor projesinin Susurluk ayağı için, tüm devlet birimlerimiz ile birlikte, hizmet vermek, ihtiyaçları gidermek, yeni planlamalara zemin hazırlamak, sizlerle hasbihal edebilmek üzere Susurluk'tayız. Büyük Aile kapsamında Susurluk ta diğer kamu kurumlarımız ile yapılan ortak çalışmalarla 1093 vatandaşımıza diyabet taraması, 674 hemşehrimize kanser taraması,1900 öğretmen ve öğrencimize göz taraması, 650 vatandaşımıza kemik yoğunluğu ölçümü, gerçekleştirilmiştir. Yine 585 ailemiz evinde ziyaret ederek ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi takdim etmiştir. 27 Ev ziyaret edilerek Doğalgaz Sobası bağlanması için çalışma yapılmıştır. Aynı şekilde 162 vatandaşımıza ‘Tarım İlaçlarının İnsan Sağlığı üzerindeki etkileri’ eğitimi verilmiştir. Beyaz Masa Merhaba Bebek Ekibimiz 314 adet yeni doğum yapan annemizi ziyaret ederek hediye paketimizi ve bilinçlendirici kitapçıklarımızı dağıtarak ailelerimizin mutluluğuna ortak olmuştur”.diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR’DEN SUSURLUK’A BÜYÜK YATIRIMLAR

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak Susurluk ilçesinin her mahallesinde çevre düzenlemeleri ve park çalışmaları yaptıklarını belirten Başkan Uğur, Büyükşehir olarak spor alanları da inşa edildiğini söyledi. Tarımın başkenti olarak bilinen Balıkesir’e yakışan modern sebze ve meyve hali inşaatının sürdüğünü hatırlatan Uğur, “İnşallah yılsonunda tamamlanacak. Tüm bunları gerçekleştirirken Susurluk İlçemize ayrı bir önem veriyoruz. Susurluklu hemşerilerimizin 15 yıllık rüyası olan ve birçok mahallenin istifade etmesini sağlayacak olan Buzağılık köprüsünü hizmete açtık. Bu köprü ile 9 kırsal mahallemizi Susurluk'a, ayrıca Kepsut'u Susurluk’a bağlayan köprüyü inşa etmiş olduk. Bunun yanında göreve geldiğimizden bu yana Büyükşehir Belediyesi Susurluk İtfaiye Grup Amirliğine 1 milyon 380 bin TL lik araç ve ekipman desteği sağladık. Yine Susurluk ilçemizdeki atıkların bertaraf edilmesi işlemi Büyükşehir Belediyemiz tarafından yürütülmektedir. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığımız ilaçlama çalışmaları kapsamında Susurluk ta 37.477 uygulama gerçekleştirilmiştir. Aynı şekilde Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımız Susurluk ta tarım ve hayvancılık faaliyetleri açısından çiftçimizi bilinçlendiren ve ona ciddi faydalar sağlayan 9 Kırsal Mahalle ve Susurluk Merkez de 132 adet Polen Tuzaklı Kovan Altlığı, 47 adet buzağı Külübesi, Söğütçayır ve Kalfaköy mahallelerimize Süt Soğutma Tankı, Reşadiye ve Yıldız Mahallelerine modern bağcılık tesisi desteği, yine Demirkapı ya Tohum Selektör Makinesi Desteği sağlanmış yine mülkiyeti Büyükşehir Belediyemize ait olan Göbel deki mezbaha modernizasyonu faaliyeti gerçekleşmiş olup Cumartesi günü açılışı yapılacak ve Susurluğa hizmet verecektir” şeklinde konuştu.

ŞEBEKE HATTI VE ATIKSU ARITMA TESİSİ 21 MİLYONA MAL OLACAK

BASKİ tarafından Susurluk’a Susurluk Kanalizasyon Şebeke Hattı ve Atıksu Arıtma Tesisi projesi hazırlandığını ve projenin İller Bankası’nda tastik aşamasında olduğunu söyleyen Başkan Uğur, “Fen İşleri Daire Başkanlığımız Susurluk İlkokulu onarım işini tamamlamıştır. Önümüzdeki günlerde 52.000 metrekare parke taşı ve 21.000 metre bordürü Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak Susurluk Belediyemize teslim edeceğiz. Yine BASKİ olarak, Susurluk kırsal mahallelerimizde toplam 19.022 metre altyapı çalışması yapılmıştır. BASKİ Susurluk Şefliğimiz tarafından devam eden, yeni su hattı bağlantı çalışmalarında şu ana kadar 10.500 Abonenin yeni su hattımızla bağlantıları yapılmıştır. Susurluk ilçemizin kırsal mahalleleri olan; Asmalıdere ve Sultançayır Mahallelerine Arsenik çeşmesi yapımı tamamlanmıştır. Göbel de 325.000 TL bedelle 500 metreküplük depo inşaatı tamamlanmıştır. Susurluk Kanalizasyon Şebeke Hattı ve Atıksu Arıtma Tesisi projesi İller Bankasınca tasdik aşamasındadır. Acilen ihale edilecektir. İşin Bedeli yaklaşık 21 Milyon TL’dir. Susurluk İçme Suyu Arıtma Tesisi projesi devam etmektedir. İşin ihalesi yapılacak olup bedeli yaklaşık 6 Milyon TL’dir. Ulaştırma Daire Başkanlığımız Susurluk ta 2015 yılından itibaren 280.000 yolcu taşımıştır. Önümüzdeki süreçte inşallah kırsal mahallelerimizdeki tüm duraklar yenilenecektir” dedi.

  Kaynak: ÖZEL HABER
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI