ÇEŞİTLİ ÜLKELERDEN 27 SANATÇI KATILIYOR

 Tarih: 09-05-2018 08:58:44

AYVALIK’TA 4. ULUSLARARASI SANAT ÇALIŞTAYI BAŞLADI

 

Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki Ali Bey Adası'nda (Cunda) düzenlenen 4. Uluslararası Sanat Çalıştayı, Türkiye ve çeşitli ülkelerden 27 sanatçının katılımıyla başladı.

Art-Clan sanatçı topluluğunca Ayvalık Belediyesi ve Arçelik firmasının ana sponsorluğunda düzenlenen Art-Clan Ayvalık-Cunda 4. Uluslararası Sanat Çalıştayı'na katılan satançılar, ilçeye geldi.

Sanatçılar Cunda'nın ilham verici doğasında yağlıboya ve akrilik resim, heykel, seramik, mozaik, duvar resmi, kaligrafi, suluboya, pastel, ipek üzerine resim, fotoğraf dallarında çalışmalarına başladı.

Çalıştayda sanatçılar tarafından ortaya konulan eserlerin bir bölümü, Ayvalık Belediyesi Koleksiyonu'na dahil ediliyor.

Art-Clan Küratörü İldem Arabacıoğlu, yaptığı açıklamada, çalıştayda farklı kültürlerin birlikteliğine odaklanıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Farklı disiplindeki sanatçıları bir araya getirip yurt içi ve yurt dışında sergiler düzenliyoruz. Sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz. Ayvalık çok güzel bir şehir ve sanatın merkezlerinden biri olması gerekiyor. Sanat açısından çok verimli bir kent Ayvalık. Bu sene ağırlıklı olarak Cunda'da çalışıyoruz, hem Cunda'ya değer vermek hem de Ayvalık'a güzel eserler kazandırmak için bir araya geldik."

 

Çalıştaya, sanatçılar Adil Gümüşoğlu, Alev Gözonar, Assy Jans, Ayşın Özen, Cahide Erel, Eda Bahadanlı, Edouard Dullin, Elif Çatlıoğlu, Elifko, Emine Berkan, Erdal Uzunoğlu, Fikret Özcan, Gabrielle Reeves, Günseli Toker, Hakan Kürklü, Heves Berksu, İlayda Çeşmecioğlu, İldem Arabacıoğlu, Mehmet Özcan, Mevce Dilara Toprak, Milena Milosavljevic, Nathalie Bibas, Özgü Aydar, Serap Gümüşoğlu, Tuğrul Selçuk, Vera Degtiova ve Yılmaz Bulut katıldı.

  Kaynak: haberler.com
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI