GÜÇLÜ SANAYİ GÜÇLÜ BALIKESİR

 Tarih: 17-06-2017 14:53:00  -   Güncelleme: 17-06-2017 14:56:42

SANAYİCİLER GÖNEN’DE BİR ARAYA GELDİ

Hem Türkiye hem de Balıkesir’in 2023 hedeflerini gerçekleştirmesi için yoğun çaba sarfeden Balıkesir sanayicisi yenilikçi ve işbirlikçi çalışmalarını sürdürüyor.

Sanayi Odası Yönetim Kurulu öncülüğünde sık sık bir araya gelen iş dünyası ve sanayiciler geçtiğimiz gün Gönen’de düzenlenen iftar yemeğinde buluştu.

Son dönemde büyük bir yatırım ve istihdam atağına öncülük ederek şehri sanayi kenti yapmak üzere stratejik çalışmalar ortaya koyan Balıkesir Sanayi Odası’nın bu yıl 7.’sini düzenlediği iftar yemeğinde devlet erkanı ile Gönen ve Manyas’tan iş dünyası temsilcileri bir araya geldi.

Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur davetlilere bir selamlama konuşması yaptı.Uğur, ‘Bu yıl gönül sofraları adını verdiğimiz iftar programlarımızın yedincisindeyiz.Öncelikle davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. . Birlik,beraberlik ve dayanışma içinde şehrin çeşitli ilçelerinde düzenlediğimiz geleneksel iftar buluşmalarının Gönen ayağında sizlerle bir arada olmaktan memnuniyet duyuyorum. İstihdam ve yatırım anlamında son dönemde şehrimiz büyük aşamalar katetti.Bunda cesur ve yüreğini ortaya koyan sanayicilerimizin ve iş dünyamızın rolü çok büyük. Sanayiciler olarak bizler daha sık bir araya gelmeli ve gelecek hedeflerimiz adına daha fazla istişarede bulunmalıyız.

SANAYİ VE İHRACATTA LOKOMOTİF KENT ‘BALIKESİR’

Ve gitgide Türkiye sanayisi ve ihracatının önemli lokomotifi haline gelen Balıkesirimizin kalkınmasında üzerimize düşeni yapmalıyız.Şehrimizi sanayi kenti haline getirmek için şimdiye dek yaptığımız çalışmalara yenilerini eklemeli,sürekli düşünüp fikirler geliştirerek ülke ekonomisine katkıda bulunmalıyız. Güçlü sanayi ve güçlü bir Balıkesir olma yolunda ilerlemeliyiz.

Bu vesile ile hepinizin yaklaşan Kadir gecesi ve mübarek Ramazan Bayramı’nızı şimdiden kutluyorum.’ diye konuştu.

Gönen Ticaret Odası Başkanı Hasan Özçağlayan da konuşmasında,iş dünyasını bir araya getiren Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur’a teşekkür etti, sanayicinin kalkınmadaki önemine değindi.Ülkenin kalkınması için sanayicilerin yalnızca elini değil,vücudunu taşın altına koyduğunu söyleyen Özçağlayan,dayanışma içinde hedeflere güçlü bir şekilde ulaşılacağının altını çizdi.

İftarda bir konuşma da Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar yaptı. Yakar,BSO Başkanı İsmail Uğur’a düzenlediği iftar yemeği için teşekkür ederek başladığı konuşmasında Balıkesir’de sanayi adına yapılan tüm çalışmaları Gönen ve Manyas olarak desteklediklerini belirtti.Yakar,istihdam seferberliğinde de sanayicinin büyük bir yükün altına girerek,ülkenin geleceği adına önemli işler başardığını kaydetti.

Yüksek teknoloji ve katma değerli üretimin artırılması ile güçlü ve global markaların yatırımlarının şehre çekilmesi gibi çalışmaların konuşulduğu iftar yemeğinde güçlü sanayi güçlü Balıkesir vurgusu yapıldı.

İftar yemeği sonrası Sanayi Odası Başkanı ve yönetimine teşekkür eden sanayiciler,birlikten kuvvet doğacağını vurgulayarak,Balıkesir’in 2023 hedefleri için kendilerine düşen görevleri yerine getireceklerini kaydetti.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI