GÜNLÜK 700 TON ATIK BERTARAF EDİLİYOR

 Tarih: 05-11-2017 11:41:04

GÜNLÜK 700 TON ATIK

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından Balıkesir Katı Atık Entegre Tesisleri’nde her gün 700 ton evsel atık bertaraf ediliyor. Tesislerde ayrıca ayda 85 ton tıbbi atık bertaraf edilirken, ayda 500 tonda ambalaj atığı geri dönüştürülüyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Balıkesir Katı Atık Entegre Tesisleri ilin çevre sorunlarını gidermek amacıyla haftada 7 gün, 24 saat hizmet veriyor.  2 Adet aktarma istasyonu ile günlük 210 ton evsel atık taşınarak Düzenli Depolama Sahasına naklediliyor. Düzenli Depolama Sahasında günlük 700 ton evsel atık bertaraf ediliyor.

Balıkesir Katı Atık Entegre Tesisleri içerisinde bulunan Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesissinde tüm sağlık kurumlarından toplanan aylık ortalama 85 ton Tibbi Atık sterilizasyon işleminden geçirilerek bertaraf işlemi gerçekleştiriliyor. Ambalaj Atıkları Toplama ve Ayırma Tesisinde ise Balıkesir’de toplanan kafes ve poşetler ile geri dönüştürülebilir ambalaj atıkları niteliklerine göre ayrıştırılmakta ve geridönüşüm işlemine gönderiliyor. Tesiste aylık 500 ton ambalaj atığı bu sistem içerisinde geridönüşüm malzemesi olarak ayrıştırılıyor.

ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI