HAVA MUHALEFETİ TATİLCİLERİ ÜZDÜ

 Tarih: 19-06-2018 14:18:00

Kuzey Ege’nin incisi Edremit Körfezi’nde tatillerini sürdüren 2 milyona yakın yerli ve yabancı turist, aynı gün içinde yaz ve kışı yaşadı. Denizde lodos, karada da yağmur ve fırtına meydana geldi.

 

Ramazan Bayramı tatilini 38 derece sıcaklık altında geçiren Edremit Körfezi’ndeki tatilciler, bir anda bastıran yağmur ve denizdeki lodos nedeniyle hüsrana uğradı. Ayvalık, Gömeç, Burhaniye ve Edremit ilçelerinin plajlarında güneşlenen ve denize giren tatilciler, sabah saatlerinden itibaren hafif şiddetteki lodosla karşılaştı. Lodosun oluşturduğu tehlikeli dalgalara rağmen denize girerek eğlenmeye çalışan tatilciler dikkat çekerken, turizm işletmecileri, plajların boşalmasıyla birlikte kötü bir gün geçirdi. Lodos nedeniyle kıyıya daha fazla balık geleceğini düşünerek durumu fırsata çevirmek isteyen amatör olta balıkçıları da, sahile giderek vira Bismillah dedi.

Olumsuz hava koşulları körfezde bulunla kalmadı. Yerleşim alanları olan mahalleler ve ilçe merkezlerinde de fırtına ve yağmur etkili oldu. Şehirlerarası karayollarında seyreden araçlar yağmur nedeniyle güçlükle ilerlerken, yollarda oluşan su birikintileri olumsuzluklar yaşattı. Bazı işyerlerinin önündeki güneşlikler uçtu ve Edremit ilçe merkezindeki vatandaşlar şiddetli yağmurdan saklanmak için çatı altlarına sığındı. Yağmur ve lodos akşam saatlerinde etkisini yitirdi.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI