HAVRAN’DA OKUMA SEFERBERLİĞİ

 Tarih: 04-11-2017 08:39:08

Havran Kaymakamı Şeref Aydın’ın talimatıyla, ilçedeki tüm resmi daireler, kendilerine gelen bütün vatandaşlara kitap hediye etmeye başladı.

 

İlçenin eğitim seviyesinin artmasına katkı sağlamak ve çocuklar ve gençlerin kitap okuma alışkanlıklarının artırılması amacıyla harekete geçen Havran Kaymakamlığı, İlçe Halk Kütüphanesi aracılığıyla, Kaymakamlık makamına bağlı tüm resmi dairelere kitap göndermeye başladı. Resmi dairelere ve kütüphaneye gelen tüm vatandaşlara, proje kapsamında kitap hediye ediliyor. Çoğunlukla çocukların ilgisini çekebilecek hikaye kitapları dağıtılan proje vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Kütüphaneye giden bir çocuk, hikaye kitabını teslim aldı ve yetkililere teşekkür etti.

Proje ile ilgili açıklamada bulunan İlçe Nüfus Müdürü Erhan Dayı, “Havran Kaymakamımız Sayın Şeref Aydın tarafından başlatılan projeye kurumumuz da katıldı. İlçe Nüfus Müdürlüğümüze gelen vatandaşlarımıza, özellikle çocukların okumaları için kitaplar vermekteyiz. Çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırmak için böyle bir projeye imza attık. İlçemizin her noktasına, tüm köylerimize kitapları ulaştıracağız. Kaymakamlığımızın bu projesi sayesinde daireler arasındaki koordinasyon da güçlenmiş oluyor. Bu projenin devamını diliyor, Kaymakamımıza da şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Recep Akgün de, “Bu projeyi İlçe Nüfus Müdürlüğümüz ile ortaklaşa olarak hazırladık ve sayın Kaymakamımız Şeref Aydın’a sunduk. Projemiz kabul gördü ve Kaymakamımız öncülüğünde bu projemizi sürdüreceğiz. Havran halkını en üst seviyede okumaya teşvik edeceğiz” diye konuştu.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI