İŞÇİLER YEVMİYELERİNİ BAĞIŞLADI

 Tarih: 23-02-2018 09:02:00  -   Güncelleme: 23-02-2018 09:04:12

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı başarıyla devam ederken, Edremit ilçesindeki bazı işletmeciler 1 günlük hasılatlarını Mehmetçik Vakfı’na bağışlarken, iş yeri çalışanları da Mehmetçik için yevmiyelerinden feragat etti.

 

Zeytin Dalı Harekatı’nın başlamasıyla birlikte tek vücut olan fedakar Türk halkı, rekor seviyelere ulaşan bağışlarıyla tarihe geçiyor. Balıkesir genelinde, belediyeler, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve daha bir çok topluluk, Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak, vatanı uğruna şehadet şerbetini içen Mehmetçiklerin ailelerine ve gazilerimize destek olabilmek amacıyla Mehmetçik Vakfı’na hatırı sayılır düzeyde yardımlarda bulunuyor. Yapılan bağış ve yardımların bir örneği de Edremit ilçesi esnafı oldu. İlçe merkezinde ve Akçay Mahallesi’nde hizmet gösteren bir gıda firması, 2 işletmesinin 1’er günlük günlük tüm gelirini Mehmetçik Vakfı’na bağışlarken, işletmelerde çalışan işçiler de 1’er günlük yevmiyelerinden feragat ederek örnek bir davranış sergiledi. Yapılan bağışlara ilçe merkezindeki bir erkek kuaförü de katılarak, 1 günlük gelirinin tamamını Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

Yapılan bağışları öğrenen Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Garnizon Komutanı P. Alb. Osman Aytaç, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, Müftü Sait Emin Arvas, işletmeleri ziyaret ederek patron ve çalışanlara teşekkür etti.

 

“Bizleri Kimse Mücadelemizden Alı Koyamaz”

 

Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye devam ettiğini ifade eden Kaymakam Sırmalı, TV100 Haber’e yaptığı açıklamasında, “Bugün waffle işletmesi sahibi Mehmet bey bütün gelirini Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacak. Ben bu hareketinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Tebrik ediyorum. Zeytin Dalı Harekatı ile birlikte milletimiz birlik, beraberlik içerisinde hareket etmeye devam ediyor. Bu kapsamda bizleri, vatanımız, milletimiz için mücadele etmekten kimse alı koyamaz. Ülkemiz, terörle kararlı bir şekilde mücadele edeceğini, Zeytin Dalı Harekatı ile tüm dünyaya duyurmuştur. Allah Mehmetçiğimizi muzaffer eylesin. Başarılı bir şekilde ülkelerine dönmeyi nasip etsin. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Hayırseverlerimize de katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bizi Kimse Yıkamaz, Bunu Herkes Böyle Bilsin”

 

Edremit Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Aykut Dürüst ise, örnek bir davranış gösteren meslek odası üyesine teşekkür ederek, “Mehmetçiğimiz, Afrin’de, Güney Doğu’da bizler için savaşırken, bizler de, toplumumuzun oluşturan esnaflar olarak büyük bir oluşumun temsilcileriyiz. Bizim değerli üyemiz güzel bir örnek harekette bulundu. Duygusal bir durum. Edremit esnafının en hareketli olan Çarşamba gününde Mehmet kardeşimiz, işletmesindeki gelirin tamamını, masrafları da dahil olmak üzere Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacak. Aynı zamanda Akçay’da bir işletmesi daha var ve bu işletmenin gelirini de, Akçay’ın en hareketli olan Pazar günü bağışlayacak. Onurlu, gururlu bir davranış sergiledi. Ben böyle üyeleri olan bir meslek odasının başkanı olduğum için çok gururluyum. Kendisine, Türkiye adına, Edremit halkı adına, odamız adına teşekkür ediyorum. Onun gibi ülkemizde nice vatan evlatları var. Bunun için de kimse bizi yıkamaz ve bunu herkes böyle bilsin” diye konuştu.

 

“Elemanlarımız da Yevmiyelerini Bağışladı”

 

2 iş yerinde elde ettikleri 1’er günlük gelirlerini Mehmetçik Vakfı’na bağışlayan işletme sahibi, Mehmet İrfan Arslan, yevmiyelerini bağışlayan personeline teşekkür etti. Arslan, “Biz 10 yıldır waffle yapıyoruz. Bu fikir, Afrin harekatına destek amaçlı olarak doğdu. Herkes elinden geldiği kadar yardımlar yapıyor. Bizler de yardım etmek istedik. Bugün bu işletmemizin, Pazar günü de Akçay’daki tüm gelirlerimizi Mehmetçik Vakfı’na bağışlıyoruz. Kaymakamımız, Garnizon Komutanımız, Belediye Başkanlığımız, meslek odamız bizleri yalnız bırakmadı. Elemanlarım da bizi yalnız bırakmayarak bu gün yevmiye almadan çalışıyor. Hepsine teşekkür ediyorum. Elemanlarımız da, bu gün kazanacakları yevmiyelerini bağışladı” şeklinde konuştu.

 

“Türk Halkı Olarak Bu Hareketin Yayılmasını İstiyoruz”

1 günlük gelirini tamamını bağışlayan erkek kuaförü Feyzullah Songur da, “Bugün yaptığımız bütün tıraşlarımızdan elde ettiğimiz tüm gelirimizi Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağız. Şehitlerimizin, gazilerimizin ailelerine, eğer ufak ta olsa katkımız olabiliyorsa ne mutlu bize. Türk halkı olarak bunun yayılmasını istiyoruz. Bütün herkes ellerinden geldiği kadarıyla Mehmetçik Vakfı’na yardım yapmaya çalışsın. Zaten Türk halkı en güzel örneklerini göstermekte. Biz de çorbada tuzumuz olsun istedik. Allah Mehmetçiklerimizi korusun, kollasın. Her zaman vatanımız, milletimiz için tek yürek olacağız. Ne zaman ihtiyaç duyulsa istenilen yere gitmeye hazırız. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” dedi.

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI