İŞTE HURMA İLE İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

 Tarih: 24-05-2017 12:41:10

RAMAZANIN VAZGEÇİLMEZİ HURMABalıkesir’in Edremit ilçesinde hizmet veren Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Uzmanı Mehmet Özyürek, Ramazanda hurmanın daha fazla tüketilmesi gerektiğini ifade etti. 

 


Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Uzmanı Mehmet Özyürek, "Artık yaz Ramazanları yaşıyoruz. Ramazanın vazgeçilmez ürünlerinden biri hurmadır. Hurma, Ramazan ile birlikte her defasında hatırlanıyor. Hurma fiyatları her keseye hitap ediyor. 12 liradan başlıyor, 50 liraya kadar çıkıyor. Acve gibi 100 liraya hurmalar da var" dedi.

 


Özyürek hurmanın faydalarının saymakla bitmeyeceğine işaret ederek, "Hurma 12 ay boyunca tüketebileceğimiz bir gıda. Ramazan ayında bol bol tüketmemiz gerekir. Oruç tuttuğumuzda kan şekerimizi düzenlemeye yardımcı olması için hurma çok iyi bir gıdadır. İyi bir kan şekeri düzenleyicidir. İçerdiği potasyumla vücut gelişimine çok iyi bir destektir. Özellikle çocuk gelişiminde, hamilelerde yine iyi bir gıda takviyesidir. Süt yapıcıdır. Kolesterol değerlerinin düşürülmesi için iyi bir üründür. Karaciğer temizleyicidir. Kemiklerin gelişimine destek sağlar. Potasyum, Fosfor, B vitaminleri ve içerdiği antioksidanlar ile vücudumuzu güçlendirir" diye konuştu.

 

  Kaynak: İHA
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI