KARAPÜRÇEKLİ KARATECİLER

 Tarih: 13-01-2018 14:36:47

KARATECİLER YARDIM BEKLİYOR

 

 

Balıkesir’in Susurluk ilçesine bağlı Karapürçek mahallesindeki Şehit Mesut Nayman İlkokulu’nda öğrencilere karate kursu verilmeye başladı.

 

Balıkesir’de ilk kez bir kırsal mahallede verildiği öğrenilen, haftasonları okulun boş bir sınıfında yapılan kursa 50’nin üzerinde öğrenci katıldı.

Beden eğitimi öğretmeni ,milli sporcu karate eğitmeni Erolcan Kahyaoğlu’nun yönetiminde kursa katılan öğrenciler bu sporda kısa sürede hızla ilerledi.

 

Kısıtlı bir bütçeyle eğitimini sürdüren kursun eğitmeni milli sporcu Erolcan Kahyaoğlu, 40 kadar öğrenci ile yollarına devam ettiklerini ifade etti. Kahyaoğlu, "En büyük amacımız öğrencilerimizin sporla vakit geçirmelerini sağlamak. Karate sporu ile öğrencilerimize disiplini aşılıyoruz. En büyük desteğimizi velilerimizden alıyoruz. Çok iyi bir ekibimiz var. Yakın bir tarihte de kuşak sınavımız var. Gerçekten bu sporu çok seviyorlar. Gerçekten zor şartlar altında çalışıyoruz okulumuzun bir sınıfını kullanıyoruz eğitimler için. Minderlerimiz tam anlamıyla karate minderi değil ama işimizi görüyor. Biraz zorlanıyoruz fakat zorlukları yaşamadan başarıya ulaşılmıyor. Ama buradan sesleniyorum eğer bize yardımcı olmak isteyen büyüklerimi sesimizi duyarlar, bizlere yardımcı olmak isterlerse yardımlarını bekliyoruz" dedi. 

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI