KAZDAĞLARI 3. ULUSAL MUTFAK GÜNLERİ FESTİVALİ BAŞLADI

 Tarih: 13-05-2017 13:21:54

Balıkesir-Edremit Körfezi Aşçılar Derneği düzenlenen ‘Kazdağları 3. Ulusal Mutfak Günleri Festivali’, 290 yarışmacının katımıyla Altınoluk Mahallesi’nde başladı.

 

Balıkesir-Edremit Körfezi Aşçılar Derneği’nin, Edremit Belediyesi ve Kaz Dağları Otelciler Derneği’nin destekleriyle organize ettiği ‘Kazdağları 3. Ulusal Mutfak Günleri Festivali’ne, 34 ilden 290 yarışmacı katılarak hünerlerini sergiledi. Altınoluk Mahallesi Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen 2 günlük yarışmayı çok sayıda vatandaş izledi. Yılın en iyi üniversite, en iyi otel, en iyi genç altın şefleri, en iyi liseleri kategorisinde yöresel yemekler, kuzu, tavuk, balık, makarnalar ve tatlılar yarıştı.  Ayrıca amatör katılımcılar, serbest dalda yemeklerini beğeniye sundular. Jüri başkanlığını Fransız Şef Wolfgang Goedl’in yaptığı yarışmada 10 gözlemci ve 54 jüri üyesi yapılan yemekleri seçmek için tadımlar yaptı.

Balıkesir-Edremit Körfez Aşçılar Derneği Başkanı Bahri Batur ve diğer dernek başkanlarıyla birlikte ünlü şefler açıklamalarda bulundu. Bahri Batur, “Bu yarışmada katkısı olan değerli şeflerimize, tüm destekçilerimize ve katılımcılara teşekkür ediyoruz. Yarışmamıza beklediğimizin üzerinde ilgi oldu. Bölgemizin ve Kazdağları’nın tanıtımını en iyi şekilde yapmaktayız. Ulusal boyutta yaptığımız bu yarışmamızı uluslar arası boyuta taşımayı hedefliyoruz. Daha iyilerini yapmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Yarışmacılar hünerlerini sergiliyor” dedi.

Yarışma süresince, mutfak firmaları, gıda firmaları ve çeşitli işletmeler, stantlar açarak tanıtım yapma fırsatı buldu. Festival ortamında gerçekleşen yarışma devam ederken, çalınan müzikler eşliğinde vatandaşlar, ünlü mutfak şefleriyle birlikte oyunlar oynadı. Vatandaşlar, yarışmanın Altınoluk için çok faydalı olduğunu ifade ederken, yarışmacılar da, finali sabırsızlıkla beklediklerini söyledi. Yarışmanın ilk günü, akşam saatlerine kadar devam etti.

  Kaynak: Haber Merkezi
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI