KIŞIN DA BAHÇEYİ PENCERENİZE, BALKONA GETİREBİLİR, MANDALİNA, LİMON YETİŞTİREBİLİRSİNİZ

 Tarih: 09-11-2017 08:07:38

Soğuk kış günlerinde birçok kişinin doğa özlemini gidermek için emek harcayarak oluşturmaya çalıştığı kış bahçeleri büyük ilgi görürken, bu bahçeleri süsleyen bitkiler, fidanlıklarda yerini aldı.


Botanik bahçeleri ve fidanlıklarda son zamanlarda özellikle yeni trend olan kış bahçeleri için olan bitkiler yoğun ilgi görüyor. Evlerin balkonlarında veya çatı katlarında oluşturulan kış bahçelerinde bodur mandalin, portakal ve limon ağaçlarının bodur cinslerinin yanında sazlar, çeşitli kış çiçekleri büyük rağbet görüyor.
 

Balıkesir’in Edremit ilçesinde çiçek, fidan üretimi ve satışı yapan Ziraat Mühendisi Banu Uysal, "Kış bahçelerinde meyve fidanları yetiştirebilirler. Artık buna uygun bodur meyve fidanları var. Küçük portakallar, mandalinalar, limonlar. Onun dışında dış mekan bitkileri vardır. Birçok iç mekanda yetiştirilmeye uygun bitkiler var. Yeni başlayanlar begonvili tercih edebilirler. Kış bahçeleri için lavanta, ortanca, sardunya gibi bitkiler üretebilirler balkonlarında. Hem bakımları daha kolaydır. Hem de balkonlarda bu bitki daha güzel olacaktır" dedi.

  Kaynak: İHA
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI