METEOROLOJİ’DEN 1 NİSAN SÜRPRİZİ

 Tarih: 29-03-2018 14:33:00  -   Güncelleme: 29-03-2018 14:38:37

Seri ve yağışlı geçen günlerin ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yeni hava durumu tahmini geldi. Yapılan son tahminlere göre 1 Nisan Pazar günü sıcaklıkların artması bekleniyor. İstanbul'da 'yaz sıcaklığı' başlıyor.

 

Yağışların 9.00-12.00, 18.00-21.00 ve 21.00- 24.00 saatleri arasında olacağı tahmin ediliyor. Meteoroloji, 28 Mart- 1 Nisan tarihleri arasında yaşanacak gökyüzü ve sıcaklık tahmin verilerini açıkladı.

PAZAR GÜNÜ YAZ GELİYOR

1 Nisan'da İstanbul'da sıcaklıklar artacak, yaz yaşanacak. İstanbul'da Nisan ayının ilk günü ‘yaz sıcaklığı' geliyor. Gökyüzü açık olurken sıcaklık gündüz 20 derece, gece 12 derece. Nem oranı yüzde 59-82. Rüzgar saatte 30 km hızında esiyor.

SİS UYARISI GELDİ

Yapılan son değerlendirmelere göre; İzmir çevreleri hariç tüm yurtta yağış bekleniyor. Genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların ; gece saatlerinden itibaren Batı Akdeniz ile Mersin ve Adana çevrelerinde yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor. Akşam saatlerinden itibaren Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Hatay çevrelerinde toz taşınımı bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Marmara'nın doğusunun yer yer sisli ve puslu olacağı tahmin ediliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının Marmara ve Ege'de 2 ila 4 derece azalarak mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 4 ila 10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, genellikle güney ve güneybatı yönlerden, akşam saatlerinden itibaren Marmara, Ege, Batı Akdeniz ve Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, akşam saatlerinden itibaren Marmara, Kıyı Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güneydoğusu, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısında yer yer kuvvetli (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 20
İstanbul: Çok bulutlu, sabah ve akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı 14
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 21
Bursa: Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19
Adana: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların; gece saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor) 26
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların; gece saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor) 23
Samsun: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren hafif sağanak yağışlı 13
Trabzon: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren hafif sağanak yağışlı 15
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 16
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren hafif sağanak yağışlı

 

  Kaynak: tgrt haber
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI