MÜBAREK RAMAZAN BEREKETİ İLE GELİYOR

 Tarih: 24-05-2017 10:47:16

ÇARŞIDA RAMAZAN BEREKETİ

 Balıkesir'de yaklaşan ramazan ayı dolayısıyla sebze ve meyvelerin bol ve ucuz olması vatandaşların yüzünü güldürüyor. Ramazan öncesi ucuz pazar alışverişi yapan vatandaşlar, "Mübarek ramazan bereketi ile geliyor" yorumunda bulundu.

 


Balıkesir'in en büyük semt pazarlarından Salı Pazar'ında ramazan hareketliliği yaşanmaya başlandı. Ramazan ayına sayılı günler kala meyve ve sebze fiyatlarının düşmesi vatandaşların yüzünü güldürdü. Bir kaç hafta evvel 10 liraya kadar çıkan domates 1 lira 50 kuruş ila 3 lira arasında satılıyor. Daha önce 10 lira olan kiraz da 3 liradan alıcı buluyor.

 


Vatandaşlar, ucuzlayan domates, biber, kabak, patlıcan, yerli taze fasulye, bezelye, asma yaprağı alırken, pazarda bollaşan kiraz, erik, kayısı, muşmula ve çilek rağbet görüyor. Pazar yerinde yazın müjdecisi karpuzun da kilosu 2 liradan satılıyor.

 


Pazarcı İbrahim Yıldız, "Ramazan ayının yaklaşması ile vatandaşlar hurma almaya başladı. Hurma fiyatları geçen yıla nazaran 2-3 lira pahalandı. En ucuz hurma 12 liradan başlayarak 45- 50 liraya kadar çıkıyor. Hurma haricinde ramazan ayında hoşaf yapımında kullanılan kayısı 12 liradan başlayıp 20 liraya kadar çıkıyor. Hoşafı yapılan kuru üzümü de 10 liradan satışa sunuyoruz" dedi.

 


Pazar yerinde sahurluk zeytin ve zeytinyağı satan tezgahlarda fiyatların uygunluğu vatandaşları sevindirirken, siyah zeytin 9 lira ila 15 lira arasında satılıyor. Yeşil zeytin 6 liradan başlayıp 12 liraya kadar çıkıyor. 15 adet yumurta 4 liradan satılıyor.

 

  Kaynak: İHA
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI