ŞEHİT ASKER GÖZYAŞLARI ARASINDA TOPRAĞA VERİLDİ

 Tarih: 18-06-2017 14:54:48

ŞEHİT ASKER GÖZYAŞLARI ARASINDA

TOPRAĞA VERİLDİ

Şehit asker gözyaşları arasında toprağa verildi.

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde mayın imhası sırasında el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Erbil Arslan, memleketi Balıkesir'de son yolculuğuna uğurlandı.

Susurluk’un Göbel Mahallesi’nde bugün öğle namazını müteakiben düzenlenen cenaze törenine il protokolü,askeri erkan,siyasi parti temsilcileri,sivil toplum kuruluşları üyeleri,şehidin ailesi ve sevenleri ile büyük bir vatandaş topluluğu katıldı.

Şehit ailesinin güçlükle ayakta durabildiği cenaze töreninin ardından Uzman Çavuş Arslan’ın naaşı mahalle kabristanlığında toprağa verildi.

Hakkari'nin Çukurca İlçesi'nde PKK'lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan uzman çavuş 27 yaşındaki Erbil Arslan'ın babası İsmail Arslan "patlamayı duyduğum zaman oğlumun şehit olduğu içime doğdu" dedi.

Şehidin baba ocağı ve oturduğu sokak Türk Bayrakları ile donatılırken, mahallede taziye çadırı kuruldu. Baba İsmail Arslan, Anne Emine ve şehidin eşi Burcu taziyeleri kabul etti.

En son dün gece oğulları ile konuştuklarını belirten acılı baba, oğulların 4 yıldır Hakkari'de görev yaptığını söyledi. Baba İsmail Arslan "Her akşam bizi arıyordu. 'Kuzey Irak'ta üst kurulacakmış orasını temizlemeye gideceğiz' dedi.

Uzmanlığı bırakma durumu vardı. Arkadaşları ve tim komutanı 'bunca yıl buranın cefasını çektin gelecek Haziran ayında dağıtımlar var'.demiş.

Onları diğer askeri birimlere eğitmen olarak veriyorlarmış.

' Ben bırakmayacağım baba devam edeceğim' dedi.

Öyle deyince bende bir şey diyemedim. Bugün televizyonlarda patlama haberini duyunca "oğlumun şehit olduğu içime doğdu, baştan yaralı dediler, ardından ağır yaralıya çevirdiler ondan sonra da şehit haberi geldi.”dedi

  Kaynak: haberler.com/balıkesir
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI