ŞEHİT HABERİ EDREMİT'İ YAKTI

 Tarih: 03-11-2017 11:09:00  -   Güncelleme: 03-11-2017 11:10:29

Diyarbakır'da bu sabah terör örgütü PKK hücre evine yönelik yapılan operasyonda şehit düşen polis memuru Ahmet Alp Taşdemir'in Balıkesir'in Edremit ilçesinde yaşayan annesine oğlunun şehadet haberi verildi.

Diyarbakır'dan gelen şehit haberi Edremit ilçesini yasa boğdu. Şehit polis memuru Ahmet Alp Taşdemir'in şehadet haberi annesi Saliha Üray'a Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı tarafından sağlık ekipleri eşliğinde verildi. Sağlık ekiplerinin hazır beklediği Atatürk Mahallesi Kalkım Caddesi Numara 3’teki şehidin anne evine dev Türk Bayrağı asıldı. 
Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, ülke olarak üzüntülü olduklarını belirterek başsağlığı diledi.
Atatürk Mahallesi Muhtarı İrfan Kolçak, şehit evi çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, “Maalesef şehit haberi bizim mahallemize de düştü. İlçe kaymakamımız Ali Sırmalı ile birlikte ailesini ziyaret ettik. Maalesef acı haberi vermek zorunda kaldık. Çok üzgünüz. Ailesine sabırlar diliyorum. Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun. Türkiye şu anda zor bir süreçten geçiyor. Dün, bugün tüm şehit olan güvenlik görevlilerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum” dedi.
Muhtar Kolçak, şehit Taşdemir’in evli ve bir çocuk babası olduğunu ve Diyarbakır’da ikamet ettiğini belirterek “Babası ile görüşmeler yaptık. Cenaze Manisa’ya defnedilecek sanırım. Memleketleri orası. Annesi burada yaşıyor ama babası Manisalı” ifadelerini kullandı.

 

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI