ŞEHİTLERİN ANISINA BİLARDO TURNUVASI

 Tarih: 24-02-2018 08:46:00  -   Güncelleme: 24-02-2018 08:54:53

Afrin’de düzenlenen ‘Zeytin Dalı’ operasyonuna dikkat çekmek ve şehitleri anmak isteyen Edremit ilçesindeki bilardo oyuncuları, “Edremit Körfezi, Afrin Şehitleri 3 Bant Bilardo Turnuvası” düzenledi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın spor müfredatı içerisine dahil edilen bilardo sporu gün geçtikçe yaygınlaşırken, bilardo tutkunları da düzenledikleri ödüllü turnuvalarla ilginin artmasına katkı sağlıyor. Edremit ilçesindeki tarihi bir binada faaliyet gösteren bir bilardo salonu ‘Zeytin Dalı’ operasyonuna dikkat çekerek şehitleri anmak amacıyla ödüllü bir turnuva tertip etti. Profesyonel ve amatör 32 sporcunun katıldığı 3 bant bilardo turnuvası 4 gurup olarak başladı. Turnuva, gurup maçlarının ardından final gurubuna kalan 12 sporcu ile devam edecek ve ödüllü final maçı ile sonlanacak. Turnuvaya katılan tüm sporculara madalya verilecek ve kategorilerinde dereceye giren sporculara da kupa ve para ödülleri takdim edilecek.

“Edremit Körfezi, Afrin Şehitleri 3 Bant Bilardo Turnuvası” sorumlusu ve bilardo salonu işletmecisi Cenk İnce’nin nezaretinde, profesyonel hakemler tarafından gözlemlenen turnuva, heyecanlı karşılaşmalarla başladı. Yaklaşık 1 ay sürmesi beklenen turnuvaya katılan sporcular, bilardo tutkunu izleyicilerin de desteğini alarak bilardo sporunun yayılmasına öncülük ediyor.

 

“Kahramanca ve fedakarca ellerinden geleni yapıyorlar”

Turnuvayı yakından takip ederek, bilardo sporunun yaygınlaşması için ellerinden gelen desteği sağladıklarını ifade eden Edremit Kahveciler, Gazinocular ve Otelciler Odası Başkanı Mustafa Aydoğan, TV100 Spor Servisi’ne açıklamada bulunarak, “Şanlı, şerefli kahraman Türk ordusunun Afrin’de yapmış olduğu operasyonlara dikkat çekmek, şehitlerimizi yad etmek amacıyla, odamız üyesi olan Otantik Bilardo işletmesi sahibi Cenk İnce kardeşimizin düzenlediği bilardo turnuvasını yakından takip ediyoruz. Kendisini tebrik ediyor, kutluyorum ve teşekkür ediyorum. Bu konuda esnaf teşkilatımızın hepsi kahramanca, fedakarca ellerinden gelen her şeyi yapıyor. Turnuvanın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Turnuva gelirinin bir kısmı şehit ailelerine bağışlanacak

Turnuva sorumlusu ve Otantik Bilardo işletmecisi Cenk İnce ise, “Kafemizde bilardo ve internet hizmetleri vermekteyiz. Amacımız bilardo sporunu yaygınlaştırarak gençler arasında 3 bant disiplininin artmasını sağlamak. Bu yıl itibariyle, bilardo, okul sporları arasına alındı. Hepimiz aslında birer spor okulu işletmecisi olduk. Artık bilardo kahve köşelerinden kurtuldu ve daha sağlıklı, daha gürültüsüz ve kaliteli ortamlara taşındı. Amacımız, bu tarz turnuvalar ile gençlerin ilgisini çekebilmek. Afrin’deki çatışmaların lehimize sonuçlanmasını umut ediyoruz. Afrin’de şehit olan kardeşlerimizin anısına düzenlemiş olduğumuz bu turnuvamızdan elde edeceğimiz gelirin bir kısmının Afrin Şehitlerinin ailelerine bağışlayacağız. Turnuvamızın ilk grupları karşılaşıyor. İnşallah final maçları daha da heyecanlı geçecek. Tüm halkımızı turnuvamızı izlemeye davet ediyoruz. Bu vesile ile tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, geride kalan ailelerine de başsağlığı diliyoruz” diye konuştu.

 

“Dünya şampiyonalarına hakemler gönderiyoruz”

Bilardo hakemi ve oyuncusu Sencer Soner de, bilardo sporu ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdi. Soner, “Öncelikle, bu anlamlı turnuvayı düzenleyen arkadaşım Cenk İnce ve destekçilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Bilardo yükselen bir değerdir. Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanı Ersan Ercan, yönetim kurulu, MHK başta olmak üzere bu sporda büyük rol oynamaktadır. Önceden 700 kişiyle yapılan Türkiye şampiyonaları artık bin 500’lere ulaşmış ve rekorlar kitabına da girmiştir. Bu yıl büyüklerde bin 1492 kişi, bayanlarda 18 kişi, gençlerde 67 kişi veteranlarda 101 kişi olarak gerçekleşmiş ve halen Antalya’da devam etmektedir. Bu bir spordur. Artık Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına spor alanları içine dahil edilmiştir. İmkan bulan okullarda bilardo masaları kurulacaktır. Her ilde bulunan antrenörler tarafından, Halk Eğitimi Merkezleri tarafından eğitilecektir. Bunların neticesinde de bu spora çok sayıda alt yapı sporcusu katılacaktır. Bu spor centilmenler sporudur. Rakip sayı aldığında bile alkışlanır. Bu sporu, tüm etkin kökendeki insanlar, farlı siyasi görüşteki insanlar bir arada, beraberlik içinde oynamaktadır. Bu sporda oyuncu ve hakem olarak bulunmaktan gurur duymaktayım. Artık dünya şampiyonalarına hakemlik yapmaya giden arkadaşlarımız bulunmaktadır” dedi.

Gecenin ilerleyen saatlerine kadar her gün devam eden turnuvaya katılan sporcular da, Cenk İnce ve hakemlere teşekkür ederek, rakiplerine başarılar diledi.

  Kaynak: Haber Merkezi
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI