TİYATRO İLE TANIŞTILAR

 Tarih: 31-01-2018 12:05:18

Karesi Belediyesi’nin bu yıl 4. sünü düzenlediği “Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali” tüm hızıyla sürüyor. Festivale ilgi yoğun olurken, 4 yılda; 44 bin 778 çocuk tiyatro ile tanıştı.

 

Her yıl olduğu gibi bu yılda, Karesili çocukların yarıyıl tatillerini hem eğlenceli hem de öğretici bir şekilde geçirmeleri amacıyla hazırlanan festival kapsamında çocuklar; Tatlı Rüyalar Müzikali ve Karlar Kraliçesi Müzikali'ni izledi. Cuma ve pazar günü, 12.00 ve 15.00 olmak üzere 2 seansta gösterimi yapılan oyunları yüzlerce çocuk ilgiyle izledi. Festival; 2 Şubat Cuma günü "Purnima ve Sırlar Ormanı", 3 Şubat Cumartesi "Pepee Sevmek Zamanı", 4 Şubat Pazar "Harikalar Ormanı" ile devam edecek.

 

"KARESİLİ OLMAKTAN GURUR DUYMALARINI İSTİYORUZ"

 

Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Karesi Çocuk Tiyatro Oyunları Festivali ile ilgili değerlendirme yapan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz "Eğitim; derslerden, sınavlardan ibaret değildir. Çocuklarımızı hayata hazırlayacak, nasıl bir insan olacaklarını belirleyecek olan derslerin yanı sıra sosyal ve kültürel birikimleridir. Biliyoruz ki Karesi'yi yaşayacak ve yaşatacak olanlar çocuklarımızdır. Bu yüzden hiçbir sanatsal faaliyetten geri kalmamalarını ve Karesili olmaktan gurur duymalarını istiyor, bunun için çalışıyoruz." açıklamasında bulundu. 

  Kaynak: Gazete Ekspres
ANAHTAR KELİMELER
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI