YENİ BALIKESİR ŞEHİR HASTANESİ KAPILARINI AÇMAYA HAZIRLANIYOR

 Tarih: 30-01-2017 11:54:16

ATATÜRK DEVLET’E TAŞINMA TALİMATI

 

Nisan ve Mayıs Ayında törenle resmi açılışının yapılması planlanan Balıkesir Şehir Hastanesi’ne taşınacak olan eski adı SSK olan Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi’nin bu taşınma işlemi bölüm bölüm gerçekleştirilecek ve hastaların mağdur olmaması için tüm tedbirler yetkililerce alınacak.

 

 Bilindiği üzere, yeni Şehir Hastanesi Türkiye genelindeki illere 34 prototip olarak yapıldı. 750 + 250 olmak üzere 1000 yataklı olan Şehir Hastanesi Balıkesir’in ve çevre il  ile ilçelerin  ihtiyaçlarına  yanıt verebilecek ve sağlık alanında büyük bir rahatlama sağlayacak.

 

Balıkesir’in Altıeylül İlçesi Gazi Osman Paşa Mahallesi’ndeki inşa edilen ve yapımı tamamlanan yeni Balıkesir Şehir Hastanesi’ne taşınacak olan Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi’ne taşınma talimatı gönderildi.

 

 Balıkesir’in 1000 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi olacak olan yeni hastane 2016 yılında şifa dağıtmaya başlıyor. Yeni hastaneyle birlikte Balıkesir sağlık sektöründe çağ atlayacak. Şehir Hastanesi’ne taşınması beklenen Balıkesir Atatürk Devlet Hastanesi’nde hazırlıklar başladı. Balıkesir Devlet Hastanesi’nin de eski bölümleri yıkılacak. Yıkılan yerlerin orta bölümüne 400 yataklı modern bir hastane yapılacak. Devlet Hastanesi’nin C – D bölümleri ise yıkılmayacak.

 

YENİ HASTANESİ HİZMETE AÇILDIĞINDA...

 

Balıkesir’in sağlık alanında büyük bir atılımı gerçekleştirdiğini belirten  Balıkesir Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Hasan Hocalıoğlu “Yeni hastanemiz hizmete açıldığında  Balıkesir sağlıkta tam anlamıyla çağ atlamış olacaktır. Balıkesir bilindiği komşun illerden hasta çeken bir il durumundadır. Yeni hastane hizmet vermeye başladığında çok daha modern tıbbın uygulandığı bir Balıkesir olacaktır” dedi.

 

BALIKESİR HASTA ALAN ŞEHİR OLDU

 

Balıkesir’in 10 yıl önce  komşu illerdeki hastanelere hastaları giden bir il iken, şimdi artık komşu illerden hastaların geldiği bir şehir olduğunu kaydeden Dr. Hocaoğlu “ Balıkesir bugün artık komşu illerin hastalarına şifa verendir. Balıkesir’den 5-10 yıl öncesine kadar Bursa, İzmir, İstanbul ve Ankara’ya hastalarımız gidiyordu. Bugün artık BAÜ Tıp Fakültesi, Atatürk Devlet ve Balıkesir Devlet Hastaneleri ile Özel Hastaneleriyle çok ileri bir noktaya ulaştık. Önümüzdeki dönemlerde çok daha büyük ameliyatların yapıldığı bir Balıkesir olacaktır” diye konuştu.

  Kaynak: Demokrat
  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER BALIKESiR HABERLERİ
Henüz anket oluşturulmamış.
YUKARI